IPhone vie rad vecí. Viete o všetkých?

Užívateľov iPhonov v posledných rokoch pribudlo. Ľudia skrátka stále viac a viac prahnú po kvalitných mobilných telefónoch, ktoré im budú robiť skvelú službu. Medzi ľuďmi sú obľúbené najmä novšie modely, ale niektorí neopovrhuje ani tými starými modelmi. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí užívajú iPhone, potom určite viete, že tento šikovný telefón obsahuje celý rad funkcií, ktoré vám pomôžu s jeho ovládaním, prípadne ktoré vám uľahčia život. Rad ľudí však o niektorých funkciách ani netušia, a to je škoda. Určite sú to totiž funkcie, ktoré skrátka postrádajú.

Vodováha aj kompas

Že majú iPhony kalkulačky alebo počasie, to určite viete, pretože sú to aplikácie, ktoré skrátka používate. Ale vedeli ste, že iPhony v sebe ukrývajú tiež funkciu vodováhy alebo taky kompasu? Dalo by sa povedať, že prakticky každý moderný chytrý telefón je takzvaným gyroskopom vybavený. Vďaka nemu sa môže hneď zistiť, ako je momentálne orientovaný váš iPhone. Aby však Apple využil gyroskop naplno a zároveň ho odlíšil od konkurencie, rozhodol sa pridať aj vodováhu, čo je pomerne ojedinelé.

Mazanie v kalkulačke

Väčšina ľudí, keď chce vymazať číslo na kalkulačke, tak skrátka stlačí písmeno C. Ale vedeli ste, že kalkulačka nie je tak jednoduchá, ako sa na prvý pohľad zdá byť? Ak ste sa pomýlili napríklad v jednom z posledných čísiel, hravo je zmažete prstom, keď prejdete po čísle sprava doľava, prípadne zľava doprava. Nemusíte si tak sťahovať iné kalkulačky, aj v tejto zabudované je možné mazať čísla ľahšie než len s písmenom C.

Skrytie fotografií

Nechcete, aby niekto videl pri prezeraní vašej galérie nejakú z fotografií? V takom prípade by ste mali využiť funkciu Skrytí fotografií. Fotografie je možné hravo skryť, stačí ich len označiť a kliknú na tlačidlo zdieľania, po vyskočeniu menu rozklepnite možnosť skryť a je to. Keď si teda bude niekto prezerať fotky, nenarazí na tú, ktorú nechcete, aby videl, na druhú stranu vy ju nevymažete, pretože ju v galérii mať chcete.

Môže sa Vám ešte páčiť...