Izbové rastliny do spálne, ktoré perfektne prečistí vzduch

Po akokoľvek náročnom dni si prajeme len jediné, a síce ľahnúť si do postele a zaspať kvalitným spánkom. Lenže to je niekedy vec, po ktorej mnoho ľudí len túži, ale bohužiaľ sa im neplní. Niektorí ľudia majú totiž problém so spánkom, dôvodom je často nekvalitný matrac alebo znečistenia vzduch, ktoré dráždi. Aj keď si ľudia myslia, že znečistený vzduch je len vonku v mestách, v interiéroch je vzduch ďaleko znečistenejší ako kdekoľvek inde. V interiéroch sa drží plesne a baktérie, ktoré sú zdraviu škodlivé, možno vďaka nim zle spíme. Pomoct nám ale môžu izbové rastliny, ktoré zakomponujeme do spálne. Niektoré druhy totiž vedia perfektne prečistiť vzduch tak, že nekvalitné spánok už nebudeme poznať. 

Aj do spálne patrí izbové rastliny. Ide o doplnok, ktorý spálňu zútulnia a spríjemnia. Aj keď mnoho ľudí je proti izbovým rastlinám, nájde sa našťastie viac ľudí, ktorí sú pre izbové rastliny. A pokiaľ práve hľadáte také, ktoré vám prečistia vzduch, máme pre vás niekoľko tipov. 

aloe vera 

Zázrak medzi kvetinami – to je aloe vera. Poznáme ju vďaka dužinatými ľutuje, na ktorých sú drobné ostne. Aloe vera je obľúbená izbová rastlina, ktorá dokáže pomôcť pri popáleninách, dokonca rýchlo zbavuje človeka akné. Je to naozaj zázrak medzi rastlinami, ktorý dokonca perfektne prečisťuje vzduch v spálni. A vďaka tomu, že je nenáročná, sa jej bude aj v spálni dobre dariť. Uvoľňuje čerstvý kyslík po celú noc. 

Gerbera 

Ak túžite po spestrenie a chcete do svojej spálne kúpiť rastlinu, ktorá bude farebne a ktorá na prvý pohľad upúta, mali by ste investovať do gerbery. Jedná sa o krásnu izbovú rastlinu, ktorá perfektne prečistí vzduch. Vďaka nej bude dýchania v spánku ľahké, nič mu nebude prekážať. 

svokrin jazyk 

Svokrin jazyk je známy tým, že čistí vzduch najmä vtedy, kedy vy spíte. Celú dlhú noc vypúšťa do interiéru kyslík, zároveň prijme oxid uhličitý. Dokáže dokonca odfiltrovať domáce toxíny, ako je benzén alebo napríklad formaldehyd. 

Môže sa Vám ešte páčiť...