Izbové rastliny, o ktoré sa nemusíme dvakrát starať

Pokiaľ zariaďujete svoju novú domácnosť, určite sa snažíte o to, aby vaša domácnosť bola čo najmodernejšia, čo najpríjemnejšia a hlavne čo najútulnejšia. Lenže mnohokrát sa vám to nemôže podariť. Možno za to môže nedostatok doplnkov alebo za to môže skrátka nedostatok izbových rastlín, ktoré sú v dome nevyhnutné. Pokiaľ postrádate hlavne izbové rastliny, potom sa nie je čomu diviť, keď nie je vaša domácnosť útulná a taká, akú by ste ju chceli mať.

Ak vás od izbových rastlín odrádza hlavne to, že nepatríte práve k tým najlepším záhradníkom sveta, potom je tu pre vás samozrejme možnosť, a síce vždyzelené rastliny, ktoré nevyžadujú takmer žiadnu vašu starostlivosť. Možno tieto druhy izbových rastlín ešte nepoznáte, ale skutočne existujú a my vám teraz prinášame zopár tipov.

ZAMIOCULCAS

Túto rastlinu poznáte možno pod skráteným názvom „zazík“. Zamioculcas je špecifický hlavne svojimi hrubými stonkami, na ktorých sú pomerne malé lístky, ktoré sú lesklé. Túto rastlinu dokážu pestovať aj tí, ktorí sú tými najväčšími záhradníkmi-amatérmi. Zalievať ju stačí iba za týždeň, ale ak zabudnete a zalejete ju po štrnástich dňoch, nič sa nedeje. Sem tam ju pokropte, pokiaľ si na to spomeniete, pretože na lesklé lístky má tendenciu padať prach. Inak dokonale rastie na akomkoľvek mieste.

DRACENA

Ďalším skvelým druhom izbovej rastliny, o aký sa nemusíte takmer starať, je dratená. Túto rastlinu poznáte vďaka svojim dlhým, úzkym listom. Platí to isté ako u zazíka – raz týždenne zalievať, ale rozhodne sa nič nestane, ak zabudnete. Sem tam kropiť, keď si spomeniete.

MONSTERA

Tiež nesmieme zabudnúť spomenúť monsteru, čo je krásna izbovka, ktorá má placaté, veľké vykrojené listy. Jedná sa o úplne fenomenálnu rastlinu, ktorá je naozaj skvelá. Taktiež platí to, čo pri predchádzajúcich druhoch. Tu však dbajte na to, aby sa kvet neprelial.

Môže sa Vám ešte páčiť...