Jar v dome, to je pre mňa

Konečne možno označiť zimu za pomaly končiaci. Aj keď k nám jar má onedlho prísť, nie vždy zavíta presne na čas. Jar si však do domácnosti môžeme prihneme sami, ak budeme investovať čas a kreativitu do dostatočnej výbavy. Rovnako ako v každom ročnom období sa naša domácnosť mení. Kým na jeseň to hrá doma všetkými jesennými farbami, zima sa zase nesie v znamení svetielok a všade prítomných snehuliaka. Lenže ako je to s jarnou výzdobe Čo k nej patrí a čo by nemalo v jarnej domácnosti chýbať? 

Začína to zmenou vence na dverách 

Jar v dome tradične začína zmenou vence na dverách. V prípade, že zmeníte veniec na dverách, zmeníte automaticky aj ročné obdobie u seba doma. Vymeňte preto veniec typicky zimné plný rolničiek za pekný sviežejšia veniec plný pestrých farebných odtieňov. Pokiaľ si veniec na vstupné dvere vyrábate sami, odporúčame urobiť taký veniec, kde je veľa kvietkov a vtáčikov. Tie jednoducho nalepíte pomocou tavnej pištole. A samozrejme môžete využiť aj seno alebo lyko, to tiež vyzerá na jarnom venci pekne. 

Pokračuje to kvetinovou výzdobou v dome 

Jar sa samozrejme nesie aj v znamení kvetín. To znamená, že do svojej domácnosti musíte dostať kopu krásnych kvetov. V ideálnom prípade majte na stole vždy čerstvé tulipány, vymeňte tiež konečne oschnuté ihličia za gerbery alebo napríklad farebné hyacinty. Na okenné parapety patrí primulky a nezabúdajte ani na žiarivo žlté narcisy, ktoré sa ocitnú v záhonoch hneď, čo vykukne prvé jarné slniečko. 

S jarou prichádza aj jarné upratovanie 

Čo k ďalšiemu ročnému obdobiu patria, tak je jarné upratovanie. Musí sa umyť okná, ktoré sú od snehu a večného mrholenie zaneřáděná, musí sa zožať všetky svetielka a domové dekorácia, ktorá by čo i len trochu pripomínala zimu. Rovnako tak doma vymeňte všetky vianočné sviečky za skôr jarné dekorácie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...