Jednostupňové alebo dvojstupňové snehové frézy? To je o čo tu beží

Aj keď sa to niekomu môže zdať tento rok v zime ako zbytočnosť, naozaj sa o zbytočnosť nejde. Snehové frézy sú niečo, čo človek potrebuje aj tento rok. Síce ľudia žijúci v mestách pravdepodobne nevideli tento rok ešte sneh, tí, ktorí žijú v horách, sa so snehom musí každodenne zápasiť. A tak sa ponúka otázka, pre akú frézu sa rozhodnúť.

V súčasnej dobe ponuka obchodov nezahŕňa len jednu frézu, ktorá by zodpovedala vašim požiadavkám. Takých fréz nájdete na trhu naozaj celý rad. Všeobecne možno rozdeliť snehové frézy na dve skupiny, a síce na elektrické frézy a na benzínové frézy. Kým elektrické frézy sú určené skôr pre menšie plochy, ako sú chodníky alebo príjazdové cesty, benzínové frézy sú síce drahšie, napriek tomu výkonnejšie riešenie hodiaci sa predovšetkým do hôr.

A okrem tohto rozdelenia možno rozdeliť snehové frézy ešte na jednostupňové a dvojstupňové. V tomto prípade sa teda ponúka otázka, pre aké frézy sa rozhodnúť?

Jednostupňové snehové frézy

Najskôr si spomeňme jednostupňové snehové frézy, ktoré sa hodia predovšetkým pre bežné použitie v mestských oblastiach. Možno ich využiť predovšetkým na menších pozemkoch, ktoré majú spevnený terén. K ich hlavným výhodám patrí nízka hmotnosť a ľahká ovládateľnosť.

Samozrejme každá minca má svoj rub a líc, a tak sa ponúka otázka, aké sú nevýhody jednostupňové snehové frézy. K nevýhodám patrí predovšetkým to, že potrebuje pevný podklad, aby dobre fungovala, tiež že sa hodí len na jemnejšie sneh či že má slabší výkon, čo však v mestských oblastiach stačí.

Dvojstupňové snehové frézy

Čo sa týka dvojstupňových snehových fréz, v tomto prípade budete nadšení z dostatočného výkonu i z mobility. Dvojstupňové snehové frézy sa hodí predovšetkým do vysokohorských oblastí alebo všeobecne do horských oblastí, k ich výhodám totiž patrí to, že je nezaskočí ani veľké plochy či členitý terén. Poradí si navyše aj so zamrznutým snehom.

Čo sa týka nevýhod, cena je vyššia a aj hmotnosť, ovládateľnosť je teda tým pádom taky o stupeň horšie.

Môže sa Vám ešte páčiť...