Jóga a pilates – čo si vziať na seba?

Nie je príjemnejšieho zakončenia náročného dňa, než si ísť zacvičiť. Jóga aj pilates vám dodá chýbajúcu energiu, rovnováhu aj pokoj. Oba tieto športy sú hojne podporované lekármi a fyzioterapeutmi. Trápi vás bolesť chrbta? Máte rada pokoj a potrebujete sa po rušnom dni zastaviť a vyčistiť si hlavu? Poďte s nami do sveta jogy a pilates. Rovnako ako každý iný šport aj joga a pilates podlieha módnym trendom a riadi sa svojimi zákonitosťami, ktoré vychádzajú zo skúseností skúsených trénerov a trénerov.

Zvoľte oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Vyberte si voľný outfit, ktorý vás nikde neškrtí, nie však príliš voľný. Vychádza to z podstaty tohto športu. Pri oboch týchto športoch dámy aj páni zapájajú hĺbkové svaly a vo viac priľnavom oblečení sa viac snažia. Za príliš uvoľnené tričko sa majú ľudia často tendenciu schovávať z najrôznejších dôvodov.
S topánkami si nemusíte lámať hlavu, oba tieto športy sa cvičia bosky.

Ak sa snažíte zvoliť ideálne oblečenie na jogu, zamerajte sa na materiál. Ten môže v niektorých prípadoch obmedzovať v pohybe, pretože obsahuje vysoké množstvo polyesterových zložiek. Tiež kupujte iba taký materiál, ktorý vás nebude hrýzť a dráždiť pokožku. Ani čistá bavlna však nie je ideálom, pretože nedrží tvar. Stavte na oblečenie, ktoré do bavlny pridáva malé množstvo lycry. Skúsené lektorky jogy a pilates odporúčajú oblečenie podrobiť jednoduchému testu počas toho, čo si budete outfit skúšať. Urobte predklon, záklon a uvidíte, či sa cítite stále pohodlne.
Pokiaľ vyberáte športové oblečenie cez internet, pozrite na kvalitný materiál a zvoľte správnu veľkosť. Vždy sa oplatí si oblečenie vyskúšať.

Môže sa Vám ešte páčiť...