Jóga prospieva nielen zdraviu, ale aj kráse i lepšej pamäti

V poslednej dobe sa cvičenie menom jóga dostalo pomerne do kurzu. Predsa len sa jedná o nenáročné cvičenie, ktoré síce pomerne bolí, než si na to nezvyknete a než napnete vaše svaly tak, ako máte, ale účinne nielen spaľuje tuky, ale tiež prospieva zdraviu, je skvelá pre našu krásu av neposlednom rade podporuje našu pamäť, čo sa v dnešnom hekticky rýchlom svete, kedy všetko zabúdame, naozaj hodí.

Jógu cvičia predovšetkým ženy, ktoré túžia po rýchlom schudnutí. Jóga naozaj pomáha schudnúť, ale nie rýchlo. Spaľuje veľmi usilovne naše prebytočné tuky a kalórie, po ktorých v tele netúžime. Čo sa týka krásy, tak je pre nás jóga prívetivá hlavne preto, že zamedzuje stresu, teda ochraňuje našu pleť pred zbytočnými vráskami. V súčasnej dobe sa však ukázalo, že toto cvičenie je doslova zázračné aj pre našu hlavu, preto nám dokonale pomáha zlepšiť pamäť.

Ako je to možné?

To, že sa nám po joge zlepšuje myslenie, nie je výmysel nejakej zaujatej trénerky, ale je to názor vedcov, ktorí po pravidelnom výskume prišli na to, že pokiaľ pravidelne cvičíte toto cvičenie, ktoré sa mimochodom dnes stáva čím ďalej populárnejšie, potom máte silnejšie prefrontálne kúru. Ide o tú časť mozgu, ktorá sa podieľa na kognitívnych funkciách – teda aj na pamäti ako takej.

Podľa odborníkov za to môže hlavne vysoká miera koncentrácie, ktorá je jogou sprevádzaná ruka v ruke. Pokiaľ teda budete usilovne cvičiť jogu aj naďalej, predídete tak strate pamäti, s ktorou sa ľudia stretnú hlavne v neskoršom roku života.

Jóga odporúčaná doktormi

Odteraz tak bude jóga odporúčaná aj doktormi. Tí budú apelovať na toto cvičenie hlavne u tých pacientov, ktorí majú nejaké poruchy pamäti alebo trpia nejakou chorobou, ktorá sa odráža na stave našej pamäti.

Toto cvičenie bude samozrejme odporúčané nielen mladým, ktoré majú problémy so zapamätateľnosťou, ale aj hlavne dôchodcom. Jóga pre nich nemusí byť ani zďaleka taká ťažká, ako si myslí. Navyše im môže výrazne posilniť myslenie, vďaka čomu tak predídu vážnym ochoreniam hlavy a predídu aj strate pamäti.

Môže sa Vám ešte páčiť...