Kam smeruje vývoj v oblasti telekomunikácií?

Technologický vývoj je neúprosný a ide rýchlo dopredu. Často predbieha i niektoré firmy, ktoré sa nestačí prispôsobiť aktuálnym novinkám a už príde nejaká ďalšia. V oblasti telekomunikačných sietí je tomu tiež tak. Ešte pred pár rokmi nás prekvapila možnosť chytať internet do svojho mobilu bezdrôtovo a teraz sa sťažujeme, keď v kaviarni nechytáme verejnou wifi siet a pred kaviarňou rýchly internet LTE. 

Oblasti telekomunikácií sa venuje aj spoločnosť Suntel, partner divízie DRFG TELCO Davida Rusnák. DRFG TELCO s.r.o. je spoločnosť, ktorá vyhľadáva projekty v oblasti telekomunikácií. Investorom potom otvára možnosť nakupovať jej dlhopisy. 

V Česku jednotná sieť 

Firmma Suntel expanduje na slovenskom i zahraničnom trhu, preto vidí do aktuálnych trendov ohľadom telekomunikácií veľmi zblízka. „V Čechách je potrebné, podľa recenzií našich odborníkov, vybudovať jednotnú sieť. Projekt konsolidácie lokálnych poskytovateľov internetových služieb beží naplno a podľa plánu, „hovorí Roman Řezníček riaditeľ spoločnosti Suntel. 

V prvej fáze sa firma snaží vybudovať na Morave sieť so 100-150 tisícmi zákazníkov. Zároveň im plánujú poskytnúť nový informačný systém, prostredníctvom ktorého budú môcť jednoducho spravovať svoje účty a služby. 

„Tento projekt nám čím ďalej viac potvrdzuje, že obrovské množstvo drobných providerov nemôže v budúcnosti fungovať samostatne, pretože ich súčasný biznis model nebude schopný čeliť rýchlosti rozvoja svetových telekomunikácií a zvyšujúcim sa nárokom zákazníkov,“ vyjadruje svoje obavy Roman Řezníček. 

V zahraničí napríklad aj 5G 

Konsolidácia je teda témou v Česku, čo sa ale deje v rámci telekomunikácií v zahraničí? Modernizácia sietí a vysokorýchlostného internetu LTE je témou v mnohých krajinách. Na upgrade siete LTE sa zameral napríklad najväčšie Švajčiarsky operátor Swisscom. 

Môže sa Vám ešte páčiť...