Kam za sekáči v Prahe?

Nakupovanie z druhej ruky nie je tabu. Naopak, je to spôsob, ako šetriť životné prostredie. A nielen ho, ale aj svoju peňaženku, ktorá sa pod ťarchou zvyšujúcej sa inflácie markantne prehýba. Takzvané second handy sa rozširujú po celej republike, najviac ich však nájdete v Prahe. Pokiaľ sa budete v hlavnom meste nachádzať, nezabudnite navštíviť najmä niekoľko nižšie uvedených, kde bezpochyby narazíte na fantastické kúsky do svojho šatníka.

Crashily

Patríte medzi rebelky a spadáte navyše do súčasnej mladej generácie? Potom je tým ideálnym miestom pre vás sekáč menom Crashily, ktorý v sebe ukrýva predovšetkým kúsky typu vintage. Oblečenie sa nachádza v naozaj skvelom stave a napokon nenájdete tu len oblečenie, ale aj kabelky, doplnky alebo topánky. A čo viac – plátené tašky alebo ručne maľované plecháčky sú tu taktiež k dostaniu.

Čo je pozitívne, tak je štýl tohto second handu. Nejedná sa o butik typu hrabárne, na prvý pohľad sa budete cítiť ako v regulárnom obchode.

1981 Secondhand

V Oldřichovej ulici narazíte na ďalší skvelý sekáč, ktorý nesie názov 1981 Secondhand. Nejedná sa o žiadnu novinku, skôr je to medzi tunajšími second handmi taká rarita. Súčasťou tohto sekáča je nielen pánska, ale aj dámska móda, a to ideálne patriace do štýlu vintage. Avšak ponuka zahŕňa aj súčasnú módu.

Pokiaľ sa sem chcete vydať len s pár drobnými po vreckách, pravdepodobne nepokúpite. Ceny sú trošku vyššie, ale nemožno sa tomu čudovať, keď sú tu k dispozícii značky ako Yves Saint Laurent alebo Valentino či Burberry a Armani.

Bohemian Retro

Náš zoznam uzavrieme second handom nachádzajúcim sa vo Chvalovej ulici na Žižkove, kde sa nachádza butik Bohemian Retro. Opäť je móda zameraná ako pre mužov, tak pre zástupkyne nežného pohlavia, ktoré ocenia, že si tu zoženú napríklad aj svadobné šaty, ak sa ich veľký deň blíži.

Sekáč sa však nezameriava iba na oblečenie, ale aj na riad či všeobecne výbavu do domácností.

Môže sa Vám ešte páčiť...