Kardigany a iné minuloročnej trendy. Sú stále in?

Móda každým rokom prinesie mnohé zaujímavé kúsky. Bohužiaľ celá rada z nich je in len určitú sezónu a potom sa musí z šatníka nadobro vyhodiť. Platí to však aj o minuloročných trendoch? Predsa len sa dostali do módy mnohé zaujímavé modely, ktoré by bolo škoda nosiť iba jednu sezónu. Poďme si preto povedať, aké minuloročné trendy stojí za hriech a aké už nie. Samozrejme si nezabudneme povedať, aké horúce trendy vládnu tomuto roku. 

Tento rok sa nesie v znamení retro štýle. Už vlani bolo naznačené, že retro štýl sa do módy vráti v plnej svojej sile a tento rok sa to skutočne stalo. V súčasnej dobe zabodujete najviac s vzory, ako sú bodky alebo prúžky, ale taky ohromíte s kombináciou farieb. Do sveta módy sa opäť vrátili ľadvinky, ktoré sú mnohými ľuďmi milované, inými však nenávidenej. Zabudnúť nesmieme ani na zvonové nohavice, ktoré tiež rozdeľujú spoločnosť na skupinu milovníkov a na skupinu takzvaných Hater. 

Teraz však k minuloročným trendom, ktoré si získali množstvo sŕdc. 

Ako je to s kardigany? 

Kardigany sú svetre bez zapínania a dostali sa do módy presne pred rokom. Najskôr svet zaujali svojim asymetrickým strihom, neskôr sa objavili aj v rovnom strihu. Pravdou je, že aj tento rok sú stále v kurze. Pozor si dajte na kardigany s klopy, ktoré už z kurzu vyšli, rovnako ako žíhané kardigany. Za kúpu stále stojí kardigany až k členkom alebo obľúbené kardigany s rozparkami na bokoch. 

Ako je to s klobúkmi? 

Vlaňajší rok sa niesol v znamení klobúkov. Aj tie tento rok nezahadzujte, doplňte je nielen k jarným, ale aj k letným či jesenným outfitom. Klobúk je jeden z nadčasových kúskov, ktorý bude elegantný až do skonania sveta. 

Ako je to s maxi šaty? 

Aby sme však nezostali len u kúskov, ktoré si smieme nechať, je nutné povedať aj modely, ktoré sú tento rok už out. Reč je najmä o maxi šatách, ktoré sme si vlani brali hlavne na dovolenku. Tento rok je vyhoďte zo svojho šatníka, už sa skutočne nenosí a nosiť sa nebudú. 

Môže sa Vám ešte páčiť...