Každé ráno si dajte vodu s citrónom. Čo to vášmu organizmu prinesie?

Obyčajná vlažná voda s citrónom má na naše zdravie významný vplyv. Postará sa o celý rad zdravotných benefitov. Vyplavíte toxíny z tela, vyživíte organizmus a zaistíte si dostatok energie na nasledujúce hodiny. Prečo si každé ráno dať vlažnú vodu s citrónom?

Podporujeme činnosť našej pečene

Na večer sa odporúča dať si lyžičku oleja z pestreca mariánskeho. Ten bude regenerovať našu pečeň. O ich regeneráciu v ranných hodinách sa zase postará vlažná voda so šťavou z citróna. Práve toto ranné občerstvenie je ideálne na rannú detoxikáciu. Ľahko tak pečeň zbavíte látok, ktoré cez noc vyfiltrovali. Nenoste so sebou odpadové látky, dovoľte im odplávať preč. Podporte svoju pečeň.

Dobrý deň, vitamín C sem

Voda s citrónom sa ale postará aj o ďalšie priaznivé účinky pre váš organizmus. Dodá mu totiž dostatok vitamínu C na celé dopoludnie. Tento vítaný antioxidant je esenciálnou súčasťou nášho imunitného systému. Cítite sa prechladnutiu? Dávajte si vodu s citrónom aj počas dňa. Céčko vychytá voľné radikály a nachladnutie alebo únava nebude mať šancu. Váš organizmus opäť prekukne!

Chcete energiu?

Keď si dáte ráno pohár vlažnej vody s vytlačenou citrónovou šťavou, budete mať konečne dostatok energie pre vaše ranné výzvy. Teplú vodu pritom nezabudnite. Telo tento nápoj nemusí samo ohrievať a ďalej sa tak zaťažovať. Ľahko sa vám podarí rozbehnúť svoje ranné rituály, bez úbytku energie. Citrónová šťava vám naopak dodá potrebné elektrolyty na to, aby bol váš deň úspešný.

Správne nastavené trávenie

Pokiaľ často trpíte na pocity plnosti, alebo vás dokonca páli záha, bude potrebné zmeniť svoje stravovacie návyky. Môžete začať hneď, a to jednoduchým trikom. Vlažná voda s citrónom ráno sa postará o stimuláciu žalúdočných štiav, ich tvorba bude prispievať k rýchlejšiemu tráveniu a pomôcť s trávením.

Jeden pohár vlažnej vody s citrónom ráno. Idete do toho s nami?

Môže sa Vám ešte páčiť...