Keď klasické cvičenie omrzí, je tu pilates s Cassey Ho

Dobré a kvalitné cvičenia, ktoré efektívne a rýchlo pomôže schudnúť, sa nemusí týkať len oblasti cvikov, ako sú sedy-ľahy, kľučky či tzv. „Strihania nožnicami“. Môže sa jednať aj o iné športové aktivity. Najlepšie sa chudne napríklad tenisom alebo badmintonom. Keďže sa jedná o činnosť s protihráčom, dostaví sa od neho istá motivácia. Navyše vás iste bude šport viac baviť. Pri týchto dvoch športoch schudnete až tri tisícky kilojoulov za hodinu, čo je neuveriteľné číslo. Nielen, že posilníte kondíciu, ale tiež značne spevníte nohy a zadok.

Ďalšie skvelou voľbou, keď chcete zaručene schudnúť, je plávanie. Vďaka nemu zapojíte celé vaše svalstvo. Zrýchli sa vám metabolizmus, teda spaľujete rýchlejšie nadbytočné tuky. Ak však nepatríte medzi typy ľudí, ktorí si môžu odtrhnúť hodinu voľného času, pravdepodobne uprednostňujete cviky v pohodlí domova, ktorý môžete vykonávať u svojho obľúbeného seriálu.

Jillian Michaels a Zuzka Light sú však typické verzie cvikov, ktoré zrejme nechcete cvičiť, pretože sa na ne skrátka necítite. Ak túžite po trošku inej várke efektívneho cvičenia, skúste napríklad jogu. Tá vás riadne pretiahne. Môžete si byť istí, že sa u nej dokonca zapotíte. Problém je však v tom, že u tohto cvičenia ľudia zle dýchajú – nedávajú si na dych pozor, čo je chyba. Preto sa odporúča cvičiť najskôr s lektorom.

Ak si myslíte, že už pre vás nemôže byť nič vhodného, ​​nestrácajte nádej. Pre vás je tu totiž Cassey Ho. Tridsaťročná Američanka, ktorá sa preslávila vďaka intenzívnemu cvičenia pilates. Tento druh športovej aktivity nie je len tak pre niekoho, vyžaduje disciplínu a pravidelnosť. Nie je to nič pre začiatočníkov alebo pre tých, ktorí cvičenie neberú vážne. Pilates sa odporúča pokročilým, pretože cvičenie vyžaduje dobré dýchanie a výdrž. Zapojíte všetky svaly v tele natoľko, že vás budú bolieť hneď po štvrť hodinke s Cassey, nie až na druhý deň. Výsledky sa však dostavia už po prvých desiatich lekciách.

Môže sa Vám ešte páčiť...