Keď vonkajšie osvetlenie, tak s pohybovým čidlom

Výber vonkajšieho osvetlenia nie je rozhodne nič ľahkého. Predsa len sa jedná o bezpečnostný prvok, ale zároveň aj o nášho verného parťáka, keď sa snažíme v noci nájsť kľúče v našej prepchanej kabelke alebo batohu. Taktiež však musí po designovej stránke ladiť s príbytkom alebo našou záhradou. Čiže výber takého vonkajšieho osvetlenia nie je rozhodne nič ľahkého. Zamerajme sa však na vonkajšie osvetlenie na terase alebo pri vchodových dverách. Svoju pozornosť by sme mali upnúť iba na svietidlá, ktoré majú pohybové čidlo.

Pýtate sa, prečo k vchodovým dverám voliť také svietidlá, ktoré majú pohybové čidlo? A prečo zároveň tie isté svetlo inštalovať aj na terasu? Nielen, že je to praktické (pri hľadaní kľúčov nemusíte nutne hľadať aj vypínač), ale tiež je to skvelý spôsob, ako odstrašiť zlodejov, ktorí by sa k vám chceli v noci prikradnúť.

Bezpečnosť je nadovšetko

Vonkajšie osvetlenie s pohybovým číslom je synonymom pre bezpečnosť. Aj preto sa tento typ svietidiel inštaluje nielen na spomínané terasy alebo ku vchodovým dverám, ale tiež sa inštaluje často pred garážové vráta, kam lupiči taktiež veľmi často mieria. Vďaka pohybovému čidlu tak ľahko spoznáte, či sa niekto okolo pohybuje alebo nie.

Vonkajšie osvetlenie ako niečo nenahraditeľné

Vonkajšie osvetlenie nie je nič, čo by ste mali doma postrádať. Je to naopak niečo nenahraditeľné. Patrí napríklad aj na záhradu, kde vám pekne rozsvieti cestu k domovu. V súčasnej dobe sú obľúbené zapustené svetlá do zeme, ktoré dobre odolávajú aj zlým vonkajším podmienkam. Väčšinou sú zapustené aj v okolí chodníkov a tiež upozorňujú na to, kde je jazierko alebo bazén, aby ste pri nočnom lúdání nemali nehodu.

Do moderných záhrad sa najčastejšie kupujú bodové svietidlá, ktoré sú nepatrné a sotva znateľné. Ide však o univerzálne riešenie, ktoré je možné využiť ako vonku, tak aj vo vnútri.

Môže sa Vám ešte páčiť...