Knihy o myšlienkových pochodoch, ktoré by si mal prečítať každý

Máte voľné večery a chcete ich vyplniť čítaním? Odporúčame sa zamerať na knihy o rôznych myšlienkových pochodoch, pretože práve takéto knihy nás môžu dostať tam, kde chceme byť. Samozrejme sa nájdu ľudia milujúci ezoteriku, milujúci romantiku alebo prípadne detektívne prípady, ale knihy o myšlienkových pochodoch by mali byť na zozname každého z nás – minimálne jedna taká kniha, ktorá je síce náročnejšie na čítanie, dokáže nás ale posunúť tam, kam nás knihy o romantických príbehoch posunúť naozaj nevedia. Ak túžite po ozvláštnenie svojho zoznamu kníh, ak chcete na chvíľku upustiť od čítania, ktorú čítate dnes a denne, odporúčame vám zamerať sa na nižšie uvedenej knihy, ktoré majú naozaj veľkú pridanú hodnotu. 

V súčasnej dobe existuje mnoho kníh, ktoré sú plné myšlienkových pochodov, ktoré pojednávajú o veciach, nad ktorými by sme mali uvažovať, ale neuvažujeme, ktoré by sme mali zakomponovať do svojho života, ale bohužiaľ to tak nie je. Je ťažké si vybrať jednu knihu z takého množstva, ale nie je to nič nemožné. 

Alchymista, Paulo Coelho 

Kto by nepoznal unikátny knihu nazvanú „Alchymista“ pochádzajúci z dielne spisovateľa Paula Coelho. Ide o knihu, ktorá nám dokáže, že všetko, po čom túžime a za čím sme ochotní ísť, sa vyplní. Vesmír sa totiž splnia, aby nám naše sny zrealizoval. Ak však v toto moudro neveríme, ak neveríme vo svoje sny a priania, nič sa zrealizovať nemôže. Kniha nás teda utvrdí v tom, že viera je to, čo nás dokáže cez hory prenášať. 

Ako si správne priať, Pierre Franckh 

Premýšľali ste niekedy nad tým, kde asi robíte chybu, keď si niečo prajete, ale ono sa to neplní? Možno si len niečo zle prajete, dobre si želanie neformuluje, vysielate do vesmíru želanie, ktoré možno pochopiť inak, než ako bolo myslené. O tom, ako si správne priať, pojednáva rovnomenná kniha autora Pierra Franckh, ktorá vám ukáže, ako si priať tak, aby sa vaše želanie všetky uskutočnila. 

Môže sa Vám ešte páčiť...