Kokos – nie je tuk ako tuk

Pravidelná, vyvážená, kvalitná, pestrá a predovšetkým zdravá strava – to je najťažšia úloha vo chvíli, keď sa snažíte schudnúť. Naučiť sa pravidelne jesť je problémom predovšetkým pracujúcich ľudí, ktorí netrávia svoju pracovnú dobu v kanceláriách. Nedokážu si teda strážiť čas alebo často aj nevnímajú pocit hladu. To, že vynechajú sem tam desiatu, to až tak nevadí. Čo ale vadí, je, keď vynechajú hlavné jedlo dňa, či už napríklad raňajky (napríklad preto, že zaspali a skrátka nestíhajú prísť do práce včas), alebo obed (pretože naň jednoducho zabudli) či večeru (keďže nemajú na jedlo po nešťastnom dni) v práci ani pomyslení). Za akýchkoľvek situácií je potrebné dodržať aspoň tieto tri hlavné body dňa.

Kvalita a pestrosť stravy

To sa odvíja od dostatku vitamínov a iných telu prospešných látok, ktoré musíte do svojho tela dodať. Často je pre niekoho zdĺhavé zisťovať si, ktorá potravina dodáva telu to, čo potrebujete. Samozrejme dbajte na zdravé potraviny a nelahoďte svojmu oku ani žalúdku so sladkosťami, ako sú napríklad torty, zákusky, oblátky alebo len cukríky Jojo. Všetka vaša snaha potom príde rýchlo v niveč.

Donedávna sa tiež všetky tuky hádzali do jedného vreca. Aj keď sa teda jednalo o zdraviu prospešnú surovinu, ktorá obsahovala nejaký tuk, hneď patrila do škodlivej skupiny. Nanešťastie sa v poslednej dobe začal rozoznávať dobrý a zlý tuk, a to zachránilo nejednu potravinu. Napríklad kokos.

Keďže kokos obsahuje tuky, automaticky bol označený za zlú potravinu

Už nikto nevidel zásobu vitamínov (prevažne A, D a E), ktoré do nášho tela privádza. Nikoho nezaujímalo, že je obrovským zdrojom energie a že svojimi látkami ochraňuje naše orgány. Navyše nám pomáha aj s chudnutím. Vďaka zvýšeniu energie sa nám zlepšuje metabolizmus. To potom spôsobuje rýchlejšie spaľovanie tukov. Ako ďalší bonus nás kokos nasycuje, preto sa nemáme tendenciu prejedať či nakladať si veľké porcie. Pri dlhodobejšom konzumovaní napríklad kokosového mlieka docielite to, že chuť na sladké vás už nestretne.

Môže sa Vám ešte páčiť...