Koľko percent firiem vlastné ženy?

Žijeme vo zvláštnej dobe. Každý chce zarábať veľké sumy peňazí čo mesiac, a tak sa teda snaží väčšinou v oblasti podnikania, pretože predsa len sa jedná o oblasť, v ktorej skôr alebo neskôr môžu značne preraziť a za niekoľko rokov mať na bankovom účte veľké množstvo peňazí. V poslednej dobe sa ukázalo, že sa na veľmi dobrých pozíciách nachádzajú predovšetkým ženy a že práve ženy delí už len osem percent od dosiahnutia platu, ktorý putuje na účet mužom čo mesiac. Ženy teda zrejme chcú dokázať, že aj ony dokážu byť samostatné a na nikom nezávislé. Už dávno neplatí príslovie, že žena patrí do kuchyne a muž je hlavou rodiny, pretože prináša do domácnosti veľké množstvo peňazí. Teraz naviac vyplávala ďalšia analýza na povrch. Ide o otázku, koľko percent firiem vlastnej ženy. Odpoveď vás iste zaskočí, pretože sa jedná už o celých štrnásť percent, čo je naozaj skvelé! Páni majú pod svojimi krídlami rovných sedmapadesát percent. Síce sú zatiaľ muži vlastníkov firiem, ktoré dosahujú vyšších ziskov, ale určite im ženy začnú za chvíľku dýchať na päty!

Koľko je v Česku vôbec registrovaných spoločností?

Aby percenta hrala nejakú úlohu, je nutné tiež vedieť, koľko je v Česku registrované spoločností. Jedná sa o štyristo päťdesiat osem tisíc a pol spoločností s ručením obmedzeným a tiež akciových spoločností. U päťdesiatich siedmich percent je vlastníkom teda muž, štrnásť percent obsadzuje žena a zvyšných dvadsaťdeväť percent spadá na právnické osoby. Tiež sa v týchto zvyšných dvadsiatich deviatich percentách vyskytujú aj podniky, ktoré nemajú žiadneho nadpolovičného vlastníka.

Muži síce, ako už bolo spomenuté, zatiaľ dosahujú tržieb vyšších vo svojich spoločnostiach, než akých dosahujú ženy. U spoločností, ktorých vlastníkom je žena, sú tržby zhruba okolo troch miliónov korún. Podniky ovládané ženami sú najviac v Karlovarskom alebo Stredočeskom kraji. Muži dominujú predovšetkým v Pardubickom kraji alebo na Vysočine.

Môže sa Vám ešte páčiť...