Koľko stojí Shiba Inu aj s papiermi?

Kúpiť si psie plemeno Shiba Inu je v posledných mesiacoch pomerne hitom. A nemožno sa tomu čudovať. Jedná sa o takého mazlivého medvedíka, ktorý bude tým najvernejším parťákom na život a pre život. Navyše v porovnaní s inými psími plemenami sa Shiba Inu teší z jednej veci, a síce naozaj dlhej dĺžky života. Tá sa rovná až pätnástim rokom, čo je na psieho spoločníka s japonskými koreňmi veľmi slušný výsledok. Lenže, koľko stojí, ak si ho chcem zaobstarať aj s papiermi?

Papierový pes rovná sa istota

Pokiaľ si chcete kúpiť psa Shiba Inu, je lepšie si priplatiť a kúpiť si ho s papiermi. Na burzách alebo online bazároch so všetkou pravdepodobnosťou narazíte iba na zmes s nepreukázanými koreňmi, za ktorú by ste neskôr len platili nemalé peniaze u veterinára, pretože by trpeli zdravotnými komplikáciami.

Shiba Inu sa skrátka a dobre radšej kupuje s papiermi, tým je zaručený nielen vzhľad zvieraťa, ale aj vynikajúce vlastnosti, ktorými sa plemeno ako také chváli. Patrí k nim napríklad odvaha, sila, obrovská lojálnosť voči svojmu pánovi aj vysoká inteligencia. A keď už budete mať svojho vysnívaného psíka, tak nezabudnite kúpiť aj tričko Shiba Inu 😊

Až tridsaťtisíc korún

V súčasnej dobe sa cena šteniat všeobecne zdvihla do nebies. Istý vplyv na tom má aj koronavírusová pandémia, ktorá ľudí umiestnila do pohodlia domova, kde sa ľudia začali nudiť. A tak si začali kupovať psíkov, ktorí sa stali ich najlepšími spoločníkmi.

Psy s papiermi sa kupujú za niekoľko desiatok tisíc korún a ani v prípade Shiba Inu z chovnej stanice tomu nie je inak. Pes vyjde na tridsaťtisíc korún, spoločne k nemu ale dostanete aj ony spomínané papiere čiže budete mať istotu o pôvode aj genetických dispozíciách.

Jedno z najstarších psích plemien

Ak si zaobstaráte toto psie plemeno, zaobstaráte si domov rovno jedno z najstarších psích plemien vôbec. Odborníci sú toho názoru, že je plemeno úzko späté s vlkmi, pretože mu v génoch kolujú podobné predispozície.

Môže sa Vám ešte páčiť...