Kompromis medzi funkčnosťou a štýlom. Aj na motorke to ide

Motorky milujú všetci. Mladí aj tí starší, muži aj ženy. Nie sú rozdiely. Problém je ale v tom, že väčšina oblečenia je pre drsnejšie polovičky a na dámy toho toľko nezostáva. Dá sa vybrať niečo, aby ste nemuseli robiť kompromisy?

Chudobná ponuka

Dámske moto oblečenie nemá veľmi veľké zastúpenie, na druhú stranu je situácia oveľa lepšia ako napríklad pred desiatimi rokmi, kedy sa kúpa bundy pre ženy rovnala výhre v lotérii. Keď už bolo pár kúskov, tak jeden z tvrdej a nepoddajnej kože, ďalší mal veľa praciek alebo nevynímateľný chránič chrbtice. Zakaždým sa našlo niečo, čo nevyhovovalo.

Našťastie sa situácia zlepšila a tým, ako pribúdajú ženy motorkárky, dostáva sa do popredia aj dámske motooblečenie a rozširuje sa ponuka. Už nemusí byť obeťami jedného kusu.

Štýl a bezpečie

Najväčšiu pozornosť upína klasicky k bunde ak spodnému dielu. Kožené zvršky bývajú priliehavé as mnohými výraznými švami, aby plne vynikli ženské línie a krivky. Na druhú stranu musia mať všetky bezpečnostné prvky ako sú chrániče a zosilnené časti okolo ramien, bedier alebo hrudníka. Na pohľad ale bývajú hravejšie, farebnejšie, s ozdobnou perforáciou, s prackami alebo výšivkami. Bohužiaľ býva kvôli týmto detailom cena vyššia ako pri pánskom oblečení.

Ešte o niečo väčší problém býva s nohavicami. Klasické džínsy alebo legíny sa nehodia, pri nehode by to mali ženy spočítané raz dva. Kevlar je pre motorkárky tou najlepšou možnou voľbou. Ide o špeciálny materiál z veľmi pevných vlákien, ktorý zvládne aj trenie po ceste alebo tvrdý náraz. Vďaka integrovaným kolenným chráničom a výstužám v oblasti bokov a panvy sú ženy chránené a zároveň ich nič neobmedzuje v pohybe. To je pre pohodlnú jazdu základ. Mnohí výrobcovia idú dokonca tak ďaleko, že uvádzajú na trh rovnaký štýl len vo verzii pre mužov a pre ženy. Môžete tak k sebe ladiť a byť na rovnakej vlne. Cena je síce vyššia, ale pri správnej starostlivosti vám oblečenie vydrží mnoho rokov.

Môže sa Vám ešte páčiť...