Koniec oparom. Pomôžu vám od nich potraviny

Nebozkávajte ma, mám opar! Túto vetu ste mohli počuť v minulosti miliónkrát, opary sú bohužiaľ nepríjemnosť, ktorá nechce rýchlo zmiznúť. Väčšinou sa objaví v okolí úst úplne nečakane, spravidla sa objaví v čo najmenej vhodnom čase. Ak vás opar zrovna sužuje, určite hľadáte na internete, ako sa ho zbaviť. Pravdou je, že nemusíte chodiť do lekární a kupovať si náplasti na opary, tie rovnako moc nepomáhajú, využiť však môžete silu niekoľkých potravín.

Vedeli ste, že vám od oparov môžu pomôcť aj potraviny? Väčšinu z nich bežne konzumujete, nie sú to teda veľké a drahé zázraky, ako sa mnoho ľudí domnieva. Prezraďme si niekoľko konkrétnych potravín, ktoré nepekný opar zaženú jedna, dve.

Cesnak ako prírodné antibiotikum

O cesnaku sa povráva, že je to prírodné antibiotikum. A to je napokon pravda, veď nám dokáže uľaviť aj od spomínaných oparov. Cesnak posilňuje ľudskú obranyschopnosť, funguje teda aj ako prevencia proti nechceným oparom. Cesnak si nemusíte pridávať len do polievok, môžete ho konzumovať aj surový alebo nakrájaný na plátky. Ale samozrejme je účinný aj v nátierke alebo v niečom podobnom.

Skúšali ste to s sladkým drievkom?

Ďalším pomocníkom v boji proti oparu je sladkého drievka, ktorá je lekári overená. Sladkým drievkom môžete liečiť opar tak, že si ju nakrájate na tenké plátky a priložíte ju na opar na desať minút. To opakujte v priebehu dňa aj niekoľkokrát, dôjde k rýchlejšiemu hojeniu a nebude opar tak bolieť.

Aké ďalšie potraviny sú bojovníkom proti oparom?

Do skupiny bojovníkov proti oparom patrí aj mliečne výrobky alebo tiež hydina. Aj keď sa normálne neodporúča jesť chudé červené mäso, v tomto prípade je konzumácia červeného mäsa doporučovaná. Nemusíte jesť tieto potraviny po celý deň, stačí napríklad téglik jogurtu alebo syr cottage.

Aké potraviny radšej vyradiť?

Ak sa stretávate s oparom, odporúčame niektoré potraviny z jedálnička radšej vyhodiť. Konkrétne máme na mysli napríklad čokoládu, semienka alebo želatínu a oriešky.

Môže sa Vám ešte páčiť...