Krajkové šaty aj sukne sa opäť vracia!

Jednu dobu ste sa predovšetkým na plesoch mohli stretnúť s šaty, ktoré mali zhruba všetky dámy podobné. Jednalo sa o kratšie upnuté šaty, častokrát s dlhým rukávom, kedy materiálom bola čipka, pod ktorou bola nejaká nepriesvitná látka. Tieto šaty v rôznej farbe, väčšinou teda v čiernom odtieni, mala na sebe zhruba každá tretia žena, ale každé také šaty pristali inak. U tohto typu šiat sa totiž musí myslieť na postavu danej ženy, ktorá ich má nosiť. Nehodí sa kadejaké osobe. Ešteže však konečne vyšli z módy, pretože umelá čipka je niečo naozaj strašné. Do módy sa teraz dostal trochu iný druh čipiek a ten je naopak veľmi štýlový. Ovšem spoznať kvalitné čipku, ktorá sa radí do štýlovej skupiny, je niekedy naozaj ťažké. Tu teda platí veta, ktorá hovorí, že nie je čipka ako čipka. Na akom kúsku oblečenia je však najlepšie a na akých miestach? 

Čipka je najlepšie okolo výstrihu na chrbte 

Najelegantnejší čipka je napríklad na dlhých upnutých šatách, kedy je čipkou posadené len miesto okolo výkroja na chrbte. Ďalej môžu byť posiate napríklad ešte rukávy, avšak vyhnite sa rozhodne šatám, ktoré sú posadené čipkou úplne – do úvahy sa berie ešte napríklad jemná čipka z obyčajnej látky. Tabu je predovšetkým lesklé umelé spracovanie, kedy z tohto krásneho vzoru vychádzajú nevkusné nite umelohmotného vlákna. 

Najkrajší čipkou na sukniach je tá, ktorá je naškrobené – teda pevná. Jedná sa o veľmi vkusné prevedení, ktoré v sebe nesie určitú elegantnosť a zároveň aj kvalitu odvedenej práce. Človek by povedal, že si môže kúpiť oblečenie s akoukoľvek čipkou, ale v tomto sa mýli. Každá čipka je iná a z iného materiálu, len na vás je to rozhodnutie, do akej sa oblečiete a aká vám bude sympatická. Rozhodne však na tento vzor nevrhajte zlé svetlo len preto, že ste si prvýkrát kúpili tú nekvalitné čipku. Možno sa v obchode stretnete s inou a viac kvalitnejšie, chce to len dobre hľadať. 

Môže sa Vám ešte páčiť...