Ktoré veci sledovať pri výbere náplne do tlačiarne?

Žijeme v dobe moderných technológií. Tá je spojená s tým, že sa všetko rieši online a elektronicky a používanie papiera už celkom stráca zmysle. Objaviť sa však môžu situácie, kedy je potrebné niečo vytlačiť. To dnes nie je žiadnym problémom do doby, než dôjde náplň. Kúpiť novú dnes nie je žiadny problém. Ale ako na to a aké veci je potrebné pri výbere sledovať? 

typ náplne 

To je prvá vec, ktorú si treba uvedomiť. Je potrebné zvoliť správny typ náplne. Tie sa delia do dvoch kategórií, s ohľadom na typ tlačiarne. Ak je tlačiareň atramentová, budú to napríklad populárny cartridge Samsung. Ak máte naopak tlačiareň laserovú, je potrebné vyberať takzvané tonery. Toto je kľúčové kritérium samotného výberu. 

Výrobca náplne 

Druhá vec, na ktorú hľadieť, je spojená s výrobcom vašej náplne. Aj tu je na výber z dvoch možností. Prvé variantom sú náplne označované ako originálne, čo sú napríklad tonery značky HP. Tie vyrába priamo táto firma. Potom tu sú náplne označené ako neoriginálne. Tie už môže vyrábať v podstate ktokoľvek. Tie sú dnes veľmi populárne, pretože ponúkajú niekoľko predností, kam sa radí: 

Dobrá kvalita tlače, porovnateľná s originálom 

Podstatne nižšia cena, až o desiatky percent 

Bezproblémová kompatibilita s vašou tlačiarňou 

Farba náplne 

Dnes je úplne bežné, že sú farby v tlačiarňach rozdelené. Buď úplne samostatne, alebo tak, že je využitá farba čierna a následne kazeta farebná. Pri nákupe je potrebné vedieť, aká farba vám došla a práve takúto kúpiť. Zistenie je pomerne jednoduché, pretože to že náplň dochádza vám bude hlásiť samotná vaša tlačiareň. 

kapacita náplne 

Odvíja sa od toho, ako často tlačíte, od typu vašej tlačiarne, ale aj od nákladov na tlač, ktoré chcete dosiahnuť. Je rozdiel, či kupujete náplň domov, kde tlačíte doslova raz za čas, alebo ju kupujete do firmy, kde sa tlačí v podstate každý deň, v počte desiatok aj stoviek listov denne. 

Môže sa Vám ešte páčiť...