Kuchyňa je srdcom domova, u jej výbere používajte aj to vaše, ale aj zdravý rozum.

Zariadiť si novú domácnosť nie je len tak. Stojí to nielen veľa peňazí, ale aj veľa času. A čo vybrať peknú a praktickú kuchyňu? To je teprvfuška .. Krásna modernej kuchyne, ktorá bude zároveň praktická a umožní vám pripravovať len tie najlepšie dobroty pre vašu milovanú rodinu, je to predsa vaším snom, nie?

Pri výbere kuchynskej linky vás na prvý pohľad zaujme pravdepodobne jej dizajn a farba. Samozrejme, že kuchyňa by mala ladiť s celkovým štýlom vašej domácnosti, ale veľmi dôležité je aj prevedenie a priestor, ktorý vám kuchynská linka ponúkne. To totiž rozhoduje o tom, či sa vám v nej bude dobre pracovať.

V kuchyni prebieha hneď niekoľko dôležitých úkonov: príprava jedla, varenie, umývanie špinavého riadu, ukladanie zásob a opätovné vyberanie potravín. Na to by sme pri výbery kuchynskej linky určite nemali zabúdať. Predstavte si, či vám kuchynská linka dokáže ponúknuť dostatok priestoru. Nejde však len o samotný priestor, ale aj o jeho rozdelenie. Pre praváka by mal byť priestor v kuchyni rozdelený v nasledujúcom poradí:

  • Zásoby
  • Ukladanie
  • Umývanie
  • Príprava
  • Varenie

Pri plánovaní kuchynskej linky berte do úvahy aj rozloženie elektrospotrebičov a dostatok úložného priestoru. Do linky by sa vám mali pohodlne zmestiť taniere, hrnčeky i hrnce, rovnako tak by jej súčasťou mala byť skriňa, do ktorej budete ukladať potraviny (aj keď vlastníte špajzu, je pohodlné mať niektoré suroviny stále po ruke). Pozor si dajte aj na samotné prevedenie kuchynských skriniek. Sledujte napríklad kvalitu madiel alebo smer otvárania dvierok. Je praktické, ak v spodných skrinkách budú výsuvné zásuvky. To vám uľahčí manipuláciu, pretože celý obsah skrinky pohodlne „vyjde“ a vy si vyberiete pohodlne všetko, čo potrebujete. Kľúčovou súčasťou každej kuchynskej linky je pracovná doska. Na nej prebieha najväčšia časť prác a vyrába sa z celej rady materiálov od laminátu, dreva po mramor.

Môže sa Vám ešte páčiť...