Kukly a klobúky v popredí

S príchodom chladného ročného obdobia nám začali zebať uši. A to znamená, že je načase vytiahnuť z hĺbky našich skríň čiapky. Alebo že by sa čiapky tento rok nenosili? Podľa posledných módnych trendov sa nosia skôr kukly alebo klobúky. Áno, tieto pokrývky hlavy sú hitom tohtoročnej sezóny. Stále však hovoríme o kategórii veľmi široké. Čo konkrétne sa teda nosí?

Bucket hat stále v móde

Čo sa teší zo stále veľkej popularity sú klobúčiky nápadne sa podobajúce tým rybárskym. Takzvané bucket hats propaguje na internete nejedna celebrita a ľudia sú z kúska úplne nadšení. Napríklad sa aj vy nalodíte na vlnu Rihanny alebo manželky Justina Biebera a zaobstaráte si kúsok, ktorý pripomína módu z prelomu storočia.

Bucket hats sa vyrába z rôznych typov materiálov, avšak do chladnejšej jesene odporúčame skôr verzie z pevnejšej látky. Lepšie zahreje a bude tiež dobre držať tvar.

Baker boy čiapky sú späť

Moderné trendy z dôb dávno minulých sa znova vracajú do módy. To dokazuje nielen vyššie spomínaný trend, ale aj baker boy čiapky, ktoré sú zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Teda v tom čase sa prvýkrát ukázali svetu. Potom sa nejakú chvíľu nosili a potom zas chvíľku nie. Teraz sa však doslova prebudili z mŕtvych a nosia sa v mnohých podobách – aj s retiazkami alebo zlatými aplikáciami.

Dobre urobíte, ak ich skombinujete s oversize svetrami, rovno strihanými kabátmi alebo napríklad s bohémskymi šatami.

Rovné klobúky s veľkou krempou sú štýlové

Nesmieme zabudnúť ani na rovné klobúky, ktoré majú veľkú krempu. Sú veľmi štýlové a idú ruka v ruke so ženskými, elegantnými kúskami. Nosia sa rovnako ako predtým čiže tak, aby do očí nebolo takmer vidieť. Nebojte sa posadenia až do čela.

Ako už bolo spomenuté, nosia sa najmä s elegantnými kúskami. Puzdrové sukne, šaty dĺžkovo ku kolenám a lodičky sú parťákmi štýlového módneho doplnku.

Môže sa Vám ešte páčiť...