Kúpele Piešťany, prečo je navšítivt?

Každého človeka môžu trápiť najrôznejšie choroby a ochorenia. Zatiaľ čo niektorí lieči zdravotné problémy doma svojpomocne, iní si zájdu pre pomoc do nemocnice či k lekárovi. Pravdou však je, že sa môže zamieriť aj do kúpeľných miest, kde s konkrétnymi chorobami zatočí a kde je vyženú z tela. Napríklad ak vás trápi reumatické choroby, mali by ste zamieriť do Piešťan, čo je kúpeľné mesto ležiace na slovenskom, konkrétne na rieke Váh.

Ak by sme mali hovoriť len o kúpeľoch Piešťany, povedali by sme, že kúpele majú už viac ako dvoch stoviek ročnú tradíciu v kúpeľnej liečbe. O týchto kúpeľoch je teda možné povedať, že skutočne lieči. Za dlhé dve stovky rokov sa tu vystriedalo nespočetne veľa pacientov, ktorí sa sem prišli liečiť nielen s reumatickými problémami, ale aj sem prišli s bolesťami pohybového aparátu.

Hovoriť však môžeme aj o Kúpeľnové ostrove, ktorý taktiež leží na rieke Váh, konkrétne vo východnej časti Piešťan. Jedná sa o kúpeľný ostrov, ktorý má rozlohu približne šesťdesiat hektárov.

Viac o Kúpeľnové ostrove

Že ste nikdy o Kúplenovém ostrove nepočuli? Tento ostrov je medzi ľuďmi veľmi obľúbený, pretože leží v kúpeľnom meste Piešťany. Prebieha tu liečba termálnymi prameňmi, ktoré môžu mať teplotu až necelých sedemdesiat stupňov Celzia. Používa sa tu dokonca sírne bahno, ktoré má tu tradíciu už od 17.storočia.

Jedná sa dnes o veľký kúpeľný areál, kde sa nielen liečia najrôznejšie zdravotné problémy, ale tiež si tu užijete hromadu zábavy. V severnú časť ostrova sa totiž nachádza golfové ihrisko. Počas pobytu sa tak môžete naučiť hrať golf, ktorý sa radí k najdrahším športom na svete.

Kúpeľnové ostrov je krásny aj vďaka tunajším vybudovaným termálnym jazierkam, okolo ktorých rastú rastliny po celý rok. Najmä návštevníci neustále okolo jazierok chodí a kochajú sa tou prenádherný krásou.

Kde sa ubytovať?

Ak sa rozhodnete stráviť na kúpeľnom ostrove nejaký ten čas, odporúčame sa ubytovať v hoteli Jalta. Prípadne vám s ubytovaním pomôže aj cestovná kancelária DCK Rekrea Ostrava.

Môže sa Vám ešte páčiť...