Kde kúpite tú najlepšiu zmrzlinu?

Síce je leto už dávno za nami, ale na nejaké maškrty je chuť stále. Veľmi často sa chodíme odreagovať do rôznych kaviarní, kde si napríklad len čítame alebo kam vyrážame so svojimi priateľmi. Väčšinou sa rozhodujeme pre takú kaviareň, ktorú dôverne poznáme. V nej si ku káve dáme nejaký dobrý zákusok, ale tiež veľakrát siahneme po zmrzlinovom pohári, aj keď je vonku treba mínus dvadsať stupňov. Keď je chuť, človek len ťažko odolá.

Niektorí však chodia na zmrzlinu do klasických podnikov, kde predávajú len ju. Napodiv aj počas zimných, chladných mesiacov sa takéto predajne teší veľkým ziskom. Ak by ste zatúžili kúpiť si tiež takú skvelú zmrzlinu, poradíme vám, kde zoženiete tie najlepšie.

Samozrejme sa musíme najskôr zhodnúť na tom, že najlepší zmrzliny sú tam, odkiaľ vlastne pochádza. Teda ak milujete taliansku zmrzlinu, lepší nenájdete inde, než práve v Taliansku. V Taliansku sa konkrétne predávajú neustále na každom rohu. Jeden kopček však znamená trochu niečo iné, než u nás – u nás kúpime malinký kopček za viac ako tridsať korún, v Taliansku si kúpime kopček v podobe dvoch českých kopčekov a za zlomok ceny.

Kde ale kúpite v Česku tú najlepšiu zmrzlinu?

Na vyhlásenou zmrzlinu sa ľudia z Českej republiky zosúva do Prahy. Práve tu, konkrétne v Rytierske ulici, nájdete vyhlásený podnik Angelato, kde zoženiete tie najlepšie zmrzliny vôbec. Sú tu prevažne Kopečková a môžete si ich dať do klasického kornútku či do misky. Či tak alebo onak, jedná sa o obdivuhodnú pochúťku.

Aké tu nájdeme príchute?

Samozrejme sa nejedná o vyhlásenú zmrzlinu, ktorá by sa pýšila len bežnými príchuťami, ako sú čokoláda alebo vanilka. Nájdete tu unikátne príchute, ako sú kávové či trebárs mak so slivkami. Na svoje si teda prídu hlavne milovníci originálnych chutí, ktoré doslova prosí o to, aby ste ich vyskúšali.

Môže sa Vám ešte páčiť...