Kúpte si kľúč k autu, ktorý stojí viac než vozidlo značky Rolls-Royce

Neveríte, že vôbec takýto kľúč existuje? Väčšina kľúčov k vozidlám síce nestojí veľa, avšak na svete existuje aj taký kľúč, ktorý stojí dokonca viac než vozidlo automobilky Rolls-Royce, a to už je čo povedať. Automobilka Rolls-Royce sa radí k vôbec najluxusnejším, prémiovým značkám na svete. V súčasnej dobe je kúpa tohto automobilu sprevádzaná obrovskou oslavou, počas ktorej bude vozidlo slávnostne odovzdaný. Nedochádza často k tomu, že si vozidlo niekto kúpi. Rovnako tak výroba automobilu tejto značky netrvá deň alebo dva, ale aj niekoľko dlhých mesiacov. Ak ste si mysleli, že nič drahšieho nie je, potom ste sa naozaj pomýlili – naozaj existuje kľúč k autu, ktorý je drahší ako Rolls-Royce, a je jediný na svete.

Kľúč k autu, ktorý je drahší ako vozidlo značky Rolls-Royce, je určený hlavne pre bohatých vodičov, ktorí už nevedia, do čoho vložiť peniaze. Ak chcú mať niečo, čo nikto iný nemá, potom investujú práve do kľúča menom Phantom, ktorý je jedinečný tým, že je jediný na svete.

Ako kľúčik vyzerá?

Kľúčik má kovový základ, na ktorom je posadené rovno tridsaťpäť diamantov. Povrch kľúča je zdobený niekoľkými drahokamy a miestami nájdeme aj kvalitné čiernu kožu. Zvyšok kľúče tvorí zlato, ktoré váži skoro dvesto gramov.

Koľko taký kľúč stojí?

Keďže je tento kľúč naozaj jediný na svete, nemôžete čakať, že bude lacný. Jeho cena sa odhaduje na pol milióna eur, čo je zhruba trinásť miliónov korún.

Ak by ste chceli tiež minúť za tak drahý kľúč, môžete minúť za trochu lacnejšie kľúčik, ktorý vyjde na dva a pol milióna korún. Jedná sa o kľúč k autu menom Serenity, ktorého je na svete dvadsať podôb. Je zdobený drevom a tiež dvacetikarátovými diamanty. Opäť sa na ňom nachádza necelých dvesto gramov zlata. Síce nebudete jedinými vlastníkmi tohto kľúča, ale vlastníkov bude dohromady len dvadsať. A aj to je super, nie?

Môže sa Vám ešte páčiť...