Lacné a účinné domáce metódy proti vypadávaniu vlasov

Vlasy sú dôležitou súčasťou vzhľadu každého človeka. Preto sa o nich staráme. Nepríjemnou pravdou ale je, že niekedy sa staráme až priveľa. Práve prílišná starostlivosť je najčastejším dôvodom vypadávania vlasov. Ďalej potom za to môžu genetické faktory, starnutie (vlasy rednú obvykle po dosiahnutí 50 rokov) alebo rôzne ochorenia. Vlasy môžu v určitej miere vypadávať bežne – je to úplne normálne a nemali by sme sa desiť, keď nájdeme vytrhnutý vlas. Pokiaľ ale vypadávajú nadmerne, je treba spozornieť.

Nadmerné vypadávanie vlasov

Proti nadmernému vypadávaniu vlasov je potrebné bojovať ešte predtým, než začne plešatenie. To, že vlasy vypadávajú viac, než je obvyklé možno spoznať na základe niekoľkých faktorov. Tak napríklad chuchvalce vlasov na vankúši alebo kdekoľvek inde obvyklé nie sú. Po zatiahnutí by vaše vlasy nemali byť vytrhnuté (jeden až tri vlasy sú v poriadku). Po každom česaní môžete skontrolovať svoj hrebeň alebo kefu na vlasy. Počet vyzeraných vlasov sa na ňom dá veľmi ľahko kontrolovať.

Avokádo

Avokádo patrí k zdravým tukom, ktoré môžeme konzumovať. Prospešné je ale aj jeho použitie v domácej kozmetike. Olúpte avokádo a rozdrvte ho vidličkou. Pridajte jeden rozmixovaný banán a jednu lyžičku olivového oleja. Všetko poriadne premiešajte a vmasírujte do vlasov – najmä do pokožky hlavy. Masku nechajte pôsobiť 30 minút. Potom vlasy umyte tak, ako ste zvyknutí – šampónom a kondicionérom.

Vajcia

Ďalším skvelým spôsobom je použitie vajec. Môžete ich jednoducho votrieť do mokrých vlasov, nechať 30 minút pôsobiť a potom umyť. Pozor: na umytie sa nehodí horúca voda, ktorá by mohla spôsobiť vyzrážanie vajec. Vajcia obsahujú bielkoviny, ktoré vlasy posilňujú – vytvoria hustý účes. Poškodené vlasy sa budú opravovať.

Ricínový olej

Tento olej je vo vlasovej kozmetike veľmi známy. Obsahuje vitamín E a mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre správny rast vlasov. Môžete ho vmasírovať do vlasov rovno alebo ho zmiešať s ďalšími prípravkami, ktoré používate na vlasy.

Môže sa Vám ešte páčiť...