Ako ľahko sa zorientovať v ponuke pôžičiek?

Požičať si je niekedy naozaj nutné. Každý z nás sa môže raz dostať do situácie, kedy bude napríklad dlho na nemocenské a výplata za daný mesiac nebude práve dobrá. Alebo môžete z ničoho nič z hodiny na hodinu dostať výpoveď – život je predsa jeden veľký zákon schválnosti, a tak sa nie je čomu diviť, keď sa každý deň môže stať úplne čokoľvek. Niekedy sa teda naozaj môžete dostať do situácie, kedy vaše financie nebudú najvyššie a účty za plyn, elektrinu, wifi pripojenie alebo za vodu budú namiesto toho veľmi prekvapivé, pretože budú zase o niečo vyššia ako predchádzajúci mesiac. Rodinu nechcete zaťažovať večným požičiavaním si, a tak sa teda zameriate predovšetkým na možné požičanie si. Hľadáte najvýhodnejšiu bankovej, ale aj nebankové inštitúcie, ktoré by vám mohli pomôcť s vašou ťaživou situáciou. Než sa ale pustíte do pátrania, nechcete sa radšej dozvedieť niekoľko tipov a rád, ako sa predsa len v takej ponuke pôžičiek zorientovať?

1. Dajte si pozor na možné pokuty a sankcie

Vždy si riadne prečítajte podmienky akékoľvek bankové alebo nebankové inštitúcie. Väčšinou sa stáva, že sú v takej záväzku schované napríklad pokuty za upomienky. Prvý marec tohto roka totiž obmedzil poplatky za predčasné splatenie pôžičky, a tak sa banky rozhodli zarábať inde, a to konkrétne na pokutách za upomienky.

2. Nebojte sa nebankových pôžičiek, ale vyvarujte sa nelegálnym poskytovateľom

Nebankové pôžičky sú úplne neškodné. Stačí si vždy nájsť len potrebné recenzie a možné skúsenosti bývalých klientov. Veľakrát sú dokonca výhodnejšie ako ponuky od bánk. Dajte si však pozor na nelegálne poskytovateľov takýchto pôžičiek, pretože donedávna sme sa na území Slovenskej republiky stretávali priemerne s šesťdesiatich tisíckami subjekty. O licenciu totiž požiadala len malá hŕstka firiem, a tak sa väčšina rozhodla zamieriť na trh s nelegálne činnosťou. Preto si vždy overte licencie danej spoločnosti.

Môže sa Vám ešte páčiť...