Ako lepšie zvládnuť telu prospešnú detoxikáciu?

Jar je ročné obdobie, počas ktorého treba dopriať telu odpočinok a regeneráciu. Predsa len po zime, keď sme toho neustále jedli tony a keď na stole bolo jedno nezdravé jedlo vedľa druhého, si naozaj potrebuje oddýchnuť. Otázkou je, ako? Odborníci odporúčajú podstúpiť detoxikáciu, ktorá je v súčasnej dobe pomerne hitom. Jarný a okrem iného jesenný detox preslávila značka ovocných a zeleninových štiav UGO, ktorá práve v spomínaných obdobiach vypúšťa do sveta takzvanú UGO očistu, ku ktorej sa môže kdekto pridať. Je to jednoducho povedané len trojdňové pitie ovocných a zeleninových štiav, vďaka ktorým dôjde k prečisteniu organizmu. Detox však možno podstúpiť aj inak, môžete ho mať vo svojich rukách len vy. Aby ste ho však zvládli doslova ľavou zadnou, máme pre vás tipy, ako jarnú detoxikáciu tela zvládnuť.

Nehladujte, pite

Odborníci tvrdia, že počas detoxikácie má telo prejsť akousi očistou, nemá rozhodne hladovať ani byť dehydratované. Úlohou je vyplaviť z tela všetko škodlivé, čo sme doň za posledné mesiace dali. Pokiaľ sa zameriate na zdravé potraviny, hlavne na veľa ovocia a veľa zeleniny, detox bude úspešný. To však samozrejme neznamená, že by ste mali hladovať, to v žiadnom prípade. Rovnako tak nebuďte dehydratovaní, voda pomôže z tela vyplaviť všetko škodlivé, preto dodržujte pitný režim tak, ako ste zvyknutí a ako by ste mali.

Nepite kávu ani alkohol

S dehydratáciou sa spája aj pitie alkoholu a kávy. Ani jeden z uvedených nápojov totiž telu neprospieva. Nie je to doplnenie tekutín, je to naopak spôsob, ako telo úplne dehydrovať. Preto sa vyhnite ako alkoholu, tak káve, aby ste detoxikáciu zvládli s prehľadom a ľahkosťou.

Antioxidanty sú v jedálničku dôležité

V jedálničku sú nadmieru dôležité antioxidanty, vďaka ktorým človek starne naozaj veľmi pomaly. Bez nich by telo nefungovalo tak dobre, ako by malo. Antioxidanty nájdete v mnohých bylinkách, napríklad sa s nimi stretnete v mäte alebo v tymiane či šalvii. Okrem toho ich v hojnom množstve nájdete aj v čučoriedkach alebo v špenáte.

Môže sa Vám ešte páčiť...