Letisko Changi ako najlepší letisko sveta. Čo nás tu čaká?

Letieť lietadlom je bezpochyby fantastický zážitok. Bohužiaľ tomuto zážitku často predchádza zdĺhavé čakanie na letiskách. Niektoré letiská sú doslova za trest, sú špinavá a tiež neprehľadná. Iná sú však zážitkom sama o sebe. Trebárs letisko Changi, ktoré sa nachádza v Singapure, na najčistejším mieste sveta, je čakanie zábavou. Letisko Changi bolo niekoľkokrát za sebou označené za to najlepšie letisko na svete, tomu sa ostatne nemôžeme čudovať. Ako sme spomenuli, čakanie nie je vôbec za trest, ale je to často za odmenu. Mnohí ľudia sem jazdia s niekoľkohodinovými predstihy, pretože si chcú užiť všetkého, čo letisko ponúka. A ponúka sa otázka, čo konkrétneho nás na letisku v Singapure čaká?

Najskôr je potrebné konštatovať, že si tu naozaj užijete veľa. A vďaka samoobslužné check-inu si samoobslužné odloženie batožiny nebudete tráviť v radoch dlhé hodiny, ktoré tak využijete k tomu, aby ste navštívili všetky ponúkané atrakcie.

Čo nás na letisku v Changi čaká?

Poďme však k jadru veci. Čo nás všetko na letisku Changi čaká? Tešiť sa môžeme napríklad na tunajšie kino, môžeme si zaplávať v bazéne alebo vyraziť do krásnej, až dych berúce botanickej záhrady. Celé letisko je supermoderný, dokonca terminál číslo štyri pripomína skôr kulisy pochádzajúce zo sci-fi filmov.

Tiež tu môžete hrať na PlayStationu, Xboxe alebo iných herných konzolách, nakupovať môžete v enormnom množstve obchodov celosvetovo známych značiek.

Letisko je vyšperkované dizajnovými sedačkami s nabíjacími zásuvkami, tiež sochami v životných veľkostiach, alebo sú tu zavesené kinetické inštalácie, ktoré pripomínajú vonkajšie oblohu.

Pre akú kuchyni sa rozhodnete?

Ak vás prepadne hlad, môžete si vybrať hneď z niekoľkých zaujímavých kuchýň. Samozrejme singapurskej fastfoody sú samozrejmosťou, dokonca sa tu nachádza miesto pripomínajúce klasické uličky v Ázii s tradičnými pochutinami.

Môže sa Vám ešte páčiť...