Low cost cestovanie: Ako sa vydať do zahraničia nízkym rozpočtom?

Objavili ste už krásy našej krajiny a radi by ste sa vybrali za hranice? Vo väčšine prípadov k tomu bude potrebný väčší finančný obnos. Ako si pomôcť? Pozrite sa na vychytávky skúsených cestovateľov.

Premeňte svoje auto na hotel

Nie je nič jednoduchšie, než si vytvoriť vlastný hotel na kolieskach. Vstavba do áut je plne homologovaná a vytvorená na mieru pre každé vozidlo. Na cestovanie ju vložíte do auta, po príchode domov ju opäť vyberiete. Môžete tak získať vlastný kuchynský kút aj sdrezom. A ste hneď sebestační, bez nutnosti stravovať sa v drahých reštauráciách. Strešný stan zase ponúkne dostatok priestoru aj pohodlia. Počas chvíľky ho roztiahnete, behom chvíľky zložíte. Čo potrebujete viac?

Ako pútnik

Už ste niekedy premýšľali o tom, že by ste sa vydali na púť? Preskúmajte krásy Európy a zamierte znaší krajiny po jednej zo značených trás vedúcich do Santiaga de Compostela v Španielsku. Po ceste stretnete ubytovne pre pútnikov. Púť môžete absolvovať pešo alebo na bicykli. Certifikát o tom, že ste trasu ušli, vám vydajú už potom, čo prejdete 100 kilometrov. Slúžiť vám bude špeciálny pas pre pútnikov, do ktorého vám budú pridávať pečiatky na každom zastavení pútnickej cesty.

Krátka brigáda

Život v zahraničí môžete spoznať aj tak, že tu budete chvíľu pracovať. Získate tak finančné prostriedky na nákup potravín, na zaplatenie ubytovania, ale aj na prieskum okolitých kultúrnych a prírodných krás. Brigáda sa dá zohnať aj na dobu dvoch týždňov. Vyskúšate zber sezónneho ovocia, výpomoc na farmách, alebo sezónnu prácu v stavebníctve? Zarobte si peniaze na svoje cesty.

Máte vrecko pár sliviek a viete maľovať alebo hrať na hudobný nástroj? Zarábať si môžete aj tak, že si na niekoľko hodín stúpnete do centra mesta a budete skrátka a jednoducho zarábať financie svojou vlastnou tvorbou. Stretnete sa so zaujímavými ľuďmi, budete stále obklopení spoločenskými kontaktmi.

Môže sa Vám ešte páčiť...