Mäsožravky – sú skutočne prospešné a ako sa o ne starať?

Všetci poznáme mäsožravé rastliny. Väčšina ľudí je práve nemá v láske, pretože sú to také typy rastlín, ktoré nevyzerajú práve najlepšie. Ovšem druhá rada ľudí je absolútne miluje a chová je naozaj vo veľkom množstve. Pokiaľ sa však o mäsožravku dobre nestaráte, potom vám rýchlo odíde, teda tieto kvety si naozaj vyžadujú čas.

Avšak je nutné podotknúť, že vďaka nim sa vaša domácnosť stane trochu exotická a jedinečná. Ak však chcete mať nemäsožravých izbovú rastlinu, ktorá do vašej domácnosti privedie trochu exotickosti a jedinečnosti, potom sa zamerajte napríklad na pestro oranžové kvety nazvané Strelícia. Avšak aj u tejto izbové rastliny sa stretnete s tým, že bez starostlivosti o ňu zomiera. Exotika v našom dome si teda vždy vyžaduje potrebnú starostlivosť, na ktorú sa rozhodne nesmie zabúdať.

Je mäsožravá rastlina v dome prospešná?

Ak nemáte nejakú malú mäsožravú rastlinu, ktorá by vás zbavovala len malinkých, hoci nepríjemných mušiek, potom áno – je prospešná v domácnosti, ale odporúča sa hlavne do tých domácností, v ktorých nie sú malé deti. Mäsožravá rastlina láka hlavne muchy a podobný hmyz, ktorý vás bežne v domácnosti trápi.

Ako sa o ňu starať?

K svojmu životu potrebuje hlavne slniečko – teda dostatok svetla je základ pre jej spokojnosť. Musí sa však pravidelne zalievať, samozrejme neprelievať, ale nezabúdať na jej zalievanie. Ak sa rozhodnete ju pestovať, potom okrem vody potrebuje aj mäso – keď si ešte nedokáže muchu chytiť sama alebo ak aktuálne muchy nie sú (keď je potrebné obdobie zimy), musíte jej tento prísun potravy nahradiť inak. Väčšinou potravu sami chytíte a nakŕmite tým mäsožravku.

Mäsožravé rastliny dnes zoženiete v mnohých kvetinárstvach, avšak nie je to práve to najbežnejšie tovaru. Väčšinou miznú z pultov obchodu buď vážne rýchlo, alebo sa do obchodov ani neobjednáva, pretože nie každá kvetinárka je schopná sa o takú rastlinu dobre a neustále starať.

Môže sa Vám ešte páčiť...