Ako mať doma kúsok sveta

Prežili ste v lete krásnu dovolenku niekde v zahraničí? Zoznámili ste sa s cudzou kultúrou a odišli ste domov s krásnymi spomienkami? Určite sa tešíte, až zase v lete niekam vycestujete. Ale čo tak priviezť si kúsok sveta k sebe domov? 

Južanská exotika alebo naopak ázijská harmónie 

Láka vás Argentína a jej prekrásna krajina? Táto krajina je dynamická, nespútaná svojim južanským temperamentom. Toto všetko môžete mať aj doma, stačí si zaobstarať pár kúskov dreveného nábytku a niekoľko doplnkov hrajúcimi všetkými farbami, napríklad vankúše alebo gýčovité kresielko. 

Možno vás ale namiesto Južnej Ameriky láka skôr opačná strana sveta. Očarila vás ázijská kultúra? Nie je divov, je plná kontrastov a to je práve dôvod, prečo sa väčšine ľudí javí tak atraktívne. Kúpte si do bytu obrazy a doplnky navodzujúce pocit pokoja a harmónie. Antikvariáty a obchodíky so starožitnictvím budú určite plné zaujímavých kúskov, predovšetkým sošiek drakov či bôžikov a lampiónov. 

Kúsok mora v spálni či v obývačke 

Pre orientálne Maroko sú typickými prvkami lesk a vznešené zdobenie. Veď Maroko svojím štýlom inšpiruje umelcov po celom svete. Pre marockej interiéry sú typické určtié vzory, mozaiky, bohato zdobené lampy a azúrové dekorácie. Tento štýl nie je pre každého, v našej kultúre sa môže zdať trochu gýčovitým. Avšak môžete si tým zaručiť, že každá návšteva pri vstupe onemie. 

Pre tých, ktorí milujú atmosféru mora a jeho pohojdávajúcich sa vĺn, prechádzky v palmových alejach a sníva o dovolenke napríklad na Arube, je tu pre vás štýl Karibského mora. Dajte šancu tyrkysovému nábytku a dekoráciám, pridajte k tomu trochu žltej farby v podobe menších doplnkov a nezabudnite na plameniakmi – môžete si ich kúpiť v podobe letného obliečky na periny. 

Môže sa Vám ešte páčiť...