Ako mať v lete krásna chodidlá?

Leto je v mnohých smeroch a z mnohých dôvodov to najobľúbenejšie ročné obdobie. Mnohí ľudia sa na neho tešia celý rok, dokonca by sa dalo povedať, že len prežívajú a dúfajú, že leto príde čo najskôr a v celej svojej paráde. Bohužiaľ z mnohých dôvodov je leto aj to najnebezpečnejšie obdobie roka. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že sa opaľujeme, čím škodíme svoje vlastné pokožke a pleti. Aj počas leta trpí naše chodidlá, o ktoré sa musíme starať. Máloktorý človek si uvedomuje, ako veľmi sa o svoje chodila starať musíme. A to je starostlivosť o chodidlá tak jednoduchá, ak viete, ako na to. 

Tí, ktorí počas leta nenosia sandálky, ale sú verní teniskám a botaskám, sa pravdepodobne netrápi a ich chodidlá je úplne nezaujímajú. Potom sú tu však ľudia, ktorí naopak nosia sandálky s obľubou. Lenže v sandálcích a podobné iné letnej obuvi sa chodidlá vystavujú a je nutné o ne starať, ak sa teda nechcete pýšiť škaredými pätami, ktoré vyzerajú staršie, než sú. 

Vďaka niekoľkým tipom sa však chodidlá premení vo spanilá krásna chodidla, ktorá vám bude kdekto závidieť. 

Kúpeľ spasí chodidlá počas tridsiatich minút 

Základom starostlivosti o chodila je pravidelná kúpeľ. Po dlhom, prechodenom dňu je nutné si dopriať minimálne tridsať minút pokoja. Doprajte svojim chodidlám voňavú kúpeľ, ktorá je doslova spasí. Horúca voda dokonale zmäkčí stvrdnutú kožu, vďaka čomu svoje päty môžete ľahko obrúsiť. Odporúča sa voňavá kúpeľ so štipkou soli, ideálne je do nej pridať aj rebríček alebo výťažky z morských rias. Nezabudnite na kvapku voňavého éterického oleja, ktorý zaženie nepríjemný pach nôh. 

Po ošetrení nôh nohy hydratujte 

Po každej kúpeli prichádza čas na ošetrenie, ktoré sporivý predovšetkým v hĺbkové starostlivosti, kedy obrúsite stvrdnutú pätu, ktorá je vďaka kúpeli mäkšie a ľahko odstrániteľná. Samozrejmosťou je aj peeling, bez ktorého to nejde. 

Po takomto ošetrení je načase chodidla hydratovať. Najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte špeciálne krémy na nohy, ktoré sú určené na hydratáciu nôh. Ak nie ste majiteľom krému na nohy, postačí vám hutnejšie krémy, ktoré vmasírujte do chodidiel. 

Môže sa Vám ešte páčiť...