Máte strieborné doplnky? Prezradíme, ako je vyčistiť

Striebro je niečo, čo nikdy nevyjde z módy, o tom niet pochýb. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú vyzerať krásne a chcú mať na sebe ucelený outfit, odporúčame si strieborné doplnky zaobstarať. Dokonca sa hovorí, že striebro je štýlovejšie než zlato, ale je to len otázka názoru. Čo má striebro a zlato spoločné, je to, že sa môžu ušpiniť počas používania. Ponúka sa preto otázka, ako ich prípadne vyčistiť. Keďže sa zameriavame na striebro, prezraďme si, ako vyčistiť práve strieborné doplnky.

Striebro má jednu nemilú vlastnosť, a to tú, že po nejakej dobe sčernie. Ak vám striebro sčernie, nie je to preto, že je nekvalitné, len dochádza k oxidácii striebra, ktoré je na vzduchu. S touto vlastnosťou však možno zatočiť, a to správnym čistením.

Síce existuje hromada prípravkov, ktoré stoja za vyskúšanie a ktoré efektívne striebro čistí, ale za vyskúšanie stojí aj babské rady, ktoré používali už naše babičky a prababičky.

Čistíme striebro pomocou citróna a soli

Pokiaľ chcete rýchlo a efektívne vyčistiť striebro, odporúčame to skúsiť so soľou a citrónom. Do horúcej vody vyžmýkajte citrón a k tomu prisypte zhruba tri polievkové lyžice soli. Do pripraveného roztoku vhoďte šperk, nechajte ho v ňom chvíľku odpočívať a potom šperk len vysušte. Ideálne sú handričky na čistenie skla, ale postačíte si s mäkkou utierkou.

Čistíme striebro pomocou kyslého mlieka

Už ste počuli o čistenie skla pomocou kyslého mlieka? Nie? Aj táto babská rada rozhodne stojí za vyskúšanie, potrebovať budete len kyslé mlieko a opäť mäkkú utierku či špeciálne handrička na čistenie skla. Je to všetko v celku jednoduché, len namočíte striebro do pripraveného kyslého mlieka zhruba na pol hodiny. Potom len striebro opláchnete teplou vodou a vysušíte spomínanú mäkkou utierkou, respektíve špeciálne utierkou pre čistenie striebra.

Čistíme striebro pomocou kečupu

Sčernela striebro možno tiež vyčistiť s pomocou kečupu. Kečupom s pomocou hubky potrite očernetý strieborný šperk a po desiatich minútach šperk opláchnite.

Môže sa Vám ešte páčiť...