Materiály, z ktorých sa vyrába kancelárske stoličky

Ak pracujete pri počítači viac ako osem hodín denne alebo ak máte sedavé zamestnanie, potrebujete mať kvalitnú kancelársku stoličku. Len tá totiž bude predchádzať bolestiam chrbta, kĺbov alebo bolesti za krkom. Lenže vybrať si takú kancelársku stoličku z obrovského množstva stoličiek na trhu, to nie je nič ľahké. Na trhu sa nájdu stolička s rôznymi typmi koliesok, s rôznou nosnosťou, tiež s rôznou mechanikou alebo vyrobené z rôznych materiálov. Zamerajme sa však na materiál, na ten sa pozerajú hlavne ženy ako na prvú vec. Chcú totiž, aby im stoličky išla svojím dizajnom do kancelárie.

Kancelárske stoličky sa sieťovaným materiálom

Stolička môže byť potiahnutá sieťovinou. Výhodou tohto druhu materiálu je to, že sa jedná o veľmi dobre priedušný materiál. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa veľmi potí, sieťované stoličky sú pre vás ideálne. Počas zimy, kedy potenie nebýva tak nadmerné, sa prejaví izolačné vlastnosti sieťoviny.

Kancelárske stoličky s čalúneným poťahom

Kancelárske stoličky sa tiež vyrába s čalúneným poťahom, ktorý sa pomerne ľahko čistí. Existuje takzvané štandardné čalúnenie, ktoré vydržia aj každodenné dvanásťhodinovej sedenie. Ak vám štandardný čalúnenie nevyhovuje, existuje aj špeciálne čalúnenie, ktoré je určené ešte pre dlhšiu dobu sedenia.

Výhodou čalúnených kancelárskych stoličiek je napríklad to, že majú skvelú izolačná schopnosť, sú preto vhodné hlavne pre chladnejšie miesta a do chladnejších kancelárií.

Kancelárske stoličky s koženým poťahom

Ak ste milovníkom luxusu, pravdepodobne nedáte dopustiť na koži. Aj kancelárske stoličky môžu byť potiahnuté koženým poťahom. Buď si možno takú stoličku kúpiť s poťahom z pravej kože, alebo existujú aj poťahy z takzvanej syntetickej kože. Kým pravá koža je nenáročná na údržbu, syntetickú kožu síce zoženiete za nižšiu cenu, avšak s nižšou cenou sa spája aj menšie životnosť.

Stolička s koženými poťahmi nie sú určené pre tých, ktorí na stoličkách chcú stráviť dlhé hodiny. Majitelia kožených stoličiek tiež nesmie zabúdať na ich impregnáciu.

Môže sa Vám ešte páčiť...