Matrac vás môže zbaviť bolesti chrbta

Vstávate každé ráno s bolesťou chrbta? Máte kvôli tomu celý deň zlý, trápi vás kvôli tomu zlá nálada? Možno ste už navštívili lekára, ktorý vás však poslal k fyzioterapeutovi. Lenže ten vaše problémy moc nevyriešil, a to hlavne z toho dôvodu, že ste neodstránili dôvod vzniku bolesti chrbta. Než teda zamierite k lekárovi, musíte zistiť, čo stojí za bolestí chrbta. Väčšinou za to môže matrace, na ktoré každý deň zaspávate a na ktoré sa každé ráno prebúdzate.

Matrac ako taká hrá v ľudskom živote veľkú úlohu. Málokto si to uvedomuje, ale práve matrace sa podieľa na kvalite nášho spánku a práve spánok má vplyv na to, aký bude náš deň. Ak sa vyspíme zle, nie sme dostatočne produktívny, sme v strese a v zlej nálade. Ak sa však vyspíme do ružova, náš deň je úplne iný, lepší.

Ak vás dlhodobo trápia bolesti chrbta, pravdepodobne je za tým práve matrace. Ako dlho ju máte, ako dlho na nej zaspávate? Matrac sa počas používania preleží a raz za pár rokov je potrebné vymeniť matrac za novú.

Nová matrace uľaví od zdravotných problémov

S kúpou novou matracov odídu aj zdravotné problémy, ktoré vás sužujú. Ak vás sužuje bolesť chrbta alebo ak vás trápia aj alergie, vhodné sú pre vás hlavne zdravotné matrace, ktoré sú vybavené doložkou hygienických záruk a väčšinou sú hypoalergénne.

Zamedziť zdravotným problémom však môže aj ortopedický matrac, ktorá zaisťuje perfektnú oporu nielen chrbtici, ale celému pohybovému aparátu človeka.

S novou matracov je potrebné kúpiť aj nový rošt

Či už budete investovať do zdravotné matrace, do ortopedické matrace alebo do latexové matrace či iné matrace, pamätajte na to, že k novej matrac patrí tiež nový rošt. Každé matrac vyhovuje trochu iný rošt. K najobľúbenejším a najčastejšie vydaným roštom však patrí rošt lamelový, polohovacie alebo latový.

Môže sa Vám ešte páčiť...