Miesta, ktoré zanikajú. Navštívte je čo najskôr

Uvažujete už teraz nad letnú dovolenku? Premýšľate nad tým, kam sa tento rok pôjdete pozrieť, čo tento rok uvidíte nové? V každom prípade by ste mali zvážiť dovolenku pri miesta, ktorému sa nedáva mnoho rokov. Málokto si uvedomuje, že na svete existujú miesta, ktoré tu naozaj nebudú dlhú dobu, ktorá tu budú tak maximálne päťdesiat rokov. Predstavme si niektoré také miesta, aby sme vedeli, aké miesta navštíviť s dostatočným predstihom než iné miesta.

Mŕtve more

Ak ste ešte neboli pri Mŕtvom mori, mali by ste sem zamieriť. Dôvodom je to, že práve Mŕtve more je jedným z miest, ktoré miznú z povrchu zemského. Mŕtve more je more s najslanšie vodou sveta. O skoro deväť percent je slanší ako všetky oceány dohromady. Napodiv soľ nie je ten dôvod, prečo more mizne. Dôvodom je neustále sa zmenšujúci príchod vody z jediného zdroja, ktorým je rieka Jordán. Práve Mŕtve more do päťdesiat rokov s najväčšou pravdepodobnosťou zmizne, ak to tak pôjde ďalej.

Veľký bariérový útes

Milujete potápanie vďaka koralom, ktoré sa skrývajú pod morskou hladinou? Potom je pravdepodobne vaším snom potápať sa vo Veľkom bariérovom útese, ktorý je tým najväčším koralovým útesom na svete. Lenže s týmto by ste rozhodne nemali otáľať, pretože Veľký bariérový útes je práve ďalšie miesto na zozname miest, ktoré onedlho zmiznú. Dôvodom je neustále sa zvyšujúce miera znečistenia, tiež zvyšujúce sa okyslenie oceánu a vysoké teploty vody, ktoré vedú k problémom, ktoré útes má a s ktorými sa stretáva.

Benátky

Ďalšie miesto na zozname miest, ktoré treba vidieť čo najskôr, ako zmizne, sú Benátky. Benátky patria k najkrajším miestam Talianska, sú rozhodne veľmi romantické, bohužiaľ sa potápa. Mesto klesá pod vodu každým rokom rýchlejšie a rýchlejšie, čo je spôsobené vzrastajúcou hladinou mora. Navyše cestovný ruch a veľké vlny nie sú práve prospešné a bohužiaľ len napomáhajú k potápanie Benátok.

Môže sa Vám ešte páčiť...