Milujete box? A pozreli ste tie najlepšie filmy s touto tematikou?

Dnes majú bojové športy zelenú. Sú veľmi obľúbené, už dávno nie sú označované za príliš surový šport. Dokonca ich už dávno nevykonávajú len páni, ale aj dámy si našli zaľúbenie v ranách, ktoré síce nemôžu rozdávať, ako sa im zachce, ale o to ich to viac baví. Napríklad nad športom MMA, nad zmiešanými bojovými umeniami, treba neustále premýšľať. Keďže sa jedná o šport, kde sa miešajú prvky všetkých bojových športov dohromady, nikdy neviete, s čím súper príde. MMA má v Českej republike teraz veľkú škálu fanúšikov podobne ako box.

Zatiaľ čo o MMA zatiaľ nebolo natočených mnoho filmových snímok, pri boxe je to inak. O boxe ako takom bolo natočených mnoho, mnoho filmových snímok, ktoré sú väčšinou navyše motivačnými filmami. Nie sú samozrejme určené len športovcom, sú určené všetkým, ktorí chcú vidieť dobrý film a ešte sa pritom motivovať k tomu byť lepším.

Možno dokážete vymenovať najlepšie filmové snímky pojednávajúce o boxe, možno si radšej necháte poradiť, aké snímky stoja za to. Vybrali sme preto to, čo stojí za to vidieť.

Nestarnúci Rocky

Vďaka filmovej sérii Rocky sa stal Sylvester Stallone synonymom chlapa, ktorý to nikdy nevzdáva a ktorý sa do vecí dokáže vždy oprieť. Rockyho už mu nikdy nikto neodparí, určite ani on sám nevedel, že zaznamená taký obrovský úspech.

Z Rockyho sa napokon stal nielen skvelý pohľad, ale tiež sa z toho stal fenomenálny motivačný film, ktorý dokáže „nakopnúť“ aj najväčšieho lenivca k tomu, aby sa nevzdal.

Creed

Novší, napriek tomu nadväzujúci film Creed pojednáva o synovi legendárneho Apollo Creeda. Aj keď si mnohí ľudia mysleli, že to nebude nijako atraktívny film, opak bol pravdou. Rovnako tak prekvapil druhý diel, ktorý bol rovnako dobrý ako ten prvý, aj keď sám Stallone mal obavy a nevedel, či do danej snímky pôjde. Teraz je však dobre, že do snímky šiel aj napriek svojmu veku, v ktorom má, mimochodom, stále skvelú formu.

Môže sa Vám ešte páčiť...