Minimalizmus: Čo ho vystihuje?

V interiérovom dizajne je len málo štýlov, ktoré sa skutočne zameriavajú na to podstatné. Minimalizmus podporuje priestorovú aj štýlovú čistotu. Aké prvky do nej patria?

Len to najlepšie

V obytných priestoroch sa minimalizmus vyznačuje použitím len tých skutočne najdôležitejších prvkov. Kuchyňa, stôl a stoličky, nanajvýš záclony. Žiadne zdobené príborníky, žiadne hromady sošiek cherubínov roztrúsených po miestnosti. V tomto priestore dokonale vládne čistota. Pri čistení a každodennom používaní. Kde inde by ste mohli získať toľko inšpirácie ako v priestore, ktorý nie je vopred vymedzený a rozptýlený.

Farebné kombinácie

Minimalizmus rozhodne neznamená nudu. V žiadnom prípade. Práve naopak – doslova podporuje kreativitu. Čierna a biela sa považujú za základné farby. Ak je pre vás čierna príliš, môžete si vybrať sivú. To je všetko. Prečo pridávať, keď už je to hotové. V každej miestnosti môžete predstaviť nanajvýš solitér v podobe umeleckého predmetu alebo svietidla. Nemusíte sa obávať, že by ste tu boli príliš farební.

Dôraz na „niečo navyše“

Do jednej miestnosti teda pridáte umelecký predmet, ktorý by mal mať väčšiu veľkosť. Môže to byť originálne zrkadlo, veľkoplošná tlač, obraz alebo dokonca svietidlo v lesklej červenej farbe. Predmety, ktoré evokujú kreativitu a iné využitie, sú tiež vhodné pre minimalizmus. Čo to môže byť?

Hudba a maľovanie

Minimalizmus znamená dostatok priestoru pre kreativitu. Preto umiestnite klavír na pokojné miesto v obývačke, na ktorom môžete kedykoľvek hrať. Maliarske plátno s pripravenými farbami by sa dalo použiť v jednej z izieb, dokonca aj v spálni. Keď vás niečo napadne, máte okamžite po ruke vyjadrovacie prostriedky. V obývacej izbe umiestnite denník alebo poznámkový blok, aby ste získali užitočné nápady.

Minimalizmus si naozaj zamilujete. Nič vás nebude rozptyľovať ani ťahať späť do minulosti. Vytvárate prítomnosť a budúcnosť. Perfektné!

Môže sa Vám ešte páčiť...