Minimalizmus ponúka cestu k spokojnosti

Minimalizmem ke spokojenosti

Minimalizmus je spôsob, ako môžeme zastaviť to obžerstvo sveta okolo nás. Je to opak toho, čo vidíme v každej reklame. Žijeme v spoločnosti, ktorá sa pyšní hromadením vecí;  hmotným majetkom, tento štýl však zahŕňa neporiadok, dlhy, rozptýlenie a hluk.

To, čo sme sa nezdajú mať, je akýkoľvek význam odišiel v našom svete.

Prijatím minimalistický životného štýlu môžete vyhodiť, čo nepotrebujete s cieľom zamerať sa na to, čo potrebujeme.

Menej je viac

Minimalistický štýl života je redukujúci. Nachádzame tu niekoľko zjavných výhod, ako je menej čistenie a stresu, viac organizovanej domácností a viac peňazí možno nájsť, ale sú tu aj niekoľko hlbokých, život meniace výhody. To, čo zvyčajne nemajú uvedomiť, že keď znížime, znížime oveľa viac než len veci.

Zoberme si len niektoré z výhod bývania s menšími majetky.

  1. Vytvoriť priestor pre to, čo je dôležité

Keď sa očistiteod vašej nevyžiadanej zásuvky a skrine vytvárame priestor a pokoj. Strácame tu klaustrofobní pocit a skutočne môžeme znovu dýchať. Vytvoríme priestor ktorý má zaplniť náš život, namiesto vecí.

  1. Viac slobody

Hromadenie vecí je ako kotva, to nás spája dole. Vždy sme sa báli stratiť všetky svoje „veci“. Nechajte to byť, a zažijete voľnosť ako nikdy predtým: a oslobodenie od žiadostivosti, zadlženie, posadnutosti a prepracovanie.

  1. Zameranie na zdravie a koníčky

Keď budete tráviť menej časudomácimi povinnosťami, vytvoríte čas robiť veci, ktoré máte radi, veci, ktoré nikdy sa zdajú mať čas.

  1. Menši strach z neúspechu

Keď sa pozriete na budhistických mníchov, nemajú strach, a oni nemajú strach, pretože nemajú čo stratiť.

Čo si želajú vykonávať, robia, môžete vyniknúť, ak nie ste sužovaný strachom zo straty všetky svoje pozemské majetky. Zrejme je potrebné vykonať príslušné kroky k dať strechu nad hlavou, ale tiež vedieť, že máte čoho báť, okrem samotného strachu.

  1. Viac dôvery

Celý minimalistický štýl podporuje individualitu a spoliehanie sa na seba. To vám bude istejšie vo svojej snahe o šťastie.

Môže sa Vám ešte páčiť...