Módne okuliare na sezónu 2022

Potrebujete nosiť dioptrické okuliare kvôli korekcii, alebo sa u vás jedná o nevyhnutnú súčasť každodenného stylingu? Pozrite sa, na aké kúsky sa tento rok môžeme tešiť.

Ochrana proti modrému svetlu

Ako prvé ale nebudeme riešiť strihy, ale technológie. Je totiž potrebné naše oči chrániť proti modrému svetlu, ktoré vyžarujú počítače. Naše oči pod týmto svetlom doslova trpia. Ak si prajete svojmu zraku uľaviť, pozrite sa po okuliaroch, ktoré ponúkajú povrchovú úpravu BlueControl.

Práve táto úprava pomáha starať sa o naše oči a chráni ich pred modrým žiarením z obrazoviek počítačov a telefónov. Najmä po období, keď sme boli na home office nie práve v ideálnych podmienkach, sa nejaká tá vychytávka hodí. A ako to bude so štýlom obrúčok?

Masívne plastové rámy, čierna

Áno, presne tak. Čierna je nenahraditeľná pre svoju univerzálnosť. Výrobcovia okuliarových obrúčok to veľmi dobre vedia a táto základná farba sa tento rok objavuje na širokom spektre strihu okuliarov. Najviac sa tento rok budú nosiť masívne plastové rámy. Dokonale v nich vynikne krása vašej tváre i očí, masívne obrúčky potom pôsobia aj ako zaručený módny doplnok. Pristane všetkým, bez rozdielu veku aj farebné typológie.

Transparentné plastové obrúčky

Ďalší trend si zamilujú všetci tí, ktorí si želajú, aby v okuliaroch vynikol ich tvár a tvárové kontúry. Transparentné plastové obrúčky sa tento rok budú nosiť nielen u dioptrických okuliarov, ale aj u tých slnečných. Opäť sa tento trend stretne so všetkými druhmi outfitov. Nikdy teda neurobíte módny prešľap.

Cat eye

Mačacie oči sú in aj v tomto roku. Ako sa zdá, tento trend si ľudia skutočne obľúbili a bola by škoda, aby rýchlo zmizol. Aj tento rok sa teda môžete tešiť na strih obrúčok v štýle cat eye. Výhoda? Nemusíte sa pod tieto okuliare už takmer vôbec maľovať.

Ktorý z trendov sa vám najviac páči? Už viete, aké okuliare si v optike vyskúšate?

Môže sa Vám ešte páčiť...