Módne trendy v obývacích izbách na rok 2022

Zariaďovanie bývania sa síce odráža od vášho osobného štýlu, na druhú stranu má istý vplyv aj to, čo sa aktuálne nosia. A áno, aj vo svete bývania sa trendy menia každý rok. Preto sa poďme pozrieť, čo sa bude nosiť v roku 2022, konkrétne v obývačkách. Napríklad zvažujete rekonštrukciu alebo aspoň výmaľbu.

Farby stien hrajú hlavnú rolu

Niet pochýb ani sporu o tom, že to, čo dotvára štýl v interiéri sú bezpochyby farby stien. A práve tie rozhodujú o tom, či interiér vyzerá zariadene alebo nie. Budúci rok sa upustí od bieleho sfarbenia, aj keď je pravdou, že biela farba bude dopĺňať a zjemňovať tvrdosť niektorých odtieňov.

Do popredia sa dostane predovšetkým zelená, ktorá upokojuje a výborne dopĺňa prírodné farby dreva. Je naozaj osviežujúca, jemná zároveň, pôsobí podobne ako izbové rastliny samy o sebe. Pokiaľ vás teda neutrálne tóny práve nebavia, toto je pre vás gól do čierneho.

Naopak, ak sa neutrality nemôžete nabažiť, bude to pravé orechové šedá farba. Tá rovnako ako biela dokáže opticky zväčšovať priestor a väčšinou sa dopĺňa o výraznejšie dekorácie alebo umelecké diela.

Safari štýl ide aj do popredia

Škandinávske bývanie hralo prím tento rok, ale budúci rok sa upustíme z reťaze. Teda aspoň trošku. Jednofarebnosť, neutralita, biela farba – to do safari štýlu práve nepatrí. Naopak žltá, zemité odtiene alebo zelené tóny farieb a zvieracie vzory – to teraz do interiéru zakomponujte.

Ak sa rozhodnete zariadiť svoju obývačku do štýlu safari, zainvestujte aj do prírodných motívov alebo doplnkov. Kožušiny, kamene, bambusy – nebojte sa týchto prvkov.

Keď nemáte v láske safari štýl

Pokiaľ je pre vás spomínaný štýl až príliš výrazný, stále zostane štýlové industriálne bývanie. V ňom dominuje predovšetkým masív, kov, aj betón, prípadne tehly. Zemitosť, hnedočervená farba, prvky šedej – to všetko má zelenú.

Môže sa Vám ešte páčiť...