Monako – krása strieda nádheru

Ak ešte len vyberáte, kam tento rok pôjdete na dovolenku, rozhodne by ste sa mali rozhodnúť pre Monako. Monako vás rozhodne dostane a to nielen svojimi krásnymi miestami, ale hlavne tým, ako bohatú má históriu či koľko pamiatok sa tu nachádza. Na Monaku vás však prekvapí rad zaujímavostí, ktoré sa však dozviete o ňom až tady – nikde inde. 

Monako je hrozne zaujímavé – je to už preto, že je to nielen štát, ale je to tiež aj hlavné mesto. Susedom Monaka je Francúzsko, teda sa potom pri spiatočnej ceste môžete zastaviť v Paríži a obhliadnuť tu tie krásne pamiatky, ktoré stoja za to vidieť aspoň raz v živote. Monako sa inak nachádza na Azúrovom pobreží a je vzdialené len niekoľko kilometrov od Talianska. Preto pri ceste sem obhliadne aj Rím. 

Vedeli ste, že to nie je Monako, ale Monacké kniežatstvo? 

Málokto vie, že onak nie je štát ako taký, ale je to Monacké kráľovstvo. Môže sa pýšiť svojím vlastným palácom, teda presnejšie povedané kniežacom palácom, a ďalej tiež katedrálou alebo krásnym múzeom. 

Najpopulárnejšie je tu však Monte Carlo, ktoré je známe nielen ženám, ale aj mužom, pretože sa tu jazdí Formula 1, ktorú si mnoho ľudí samozrejme nenechá ujsť. Do časti La Condamine patrí prístav a potom je tu ešte Fontvielle, čo je skôr pokojnejšie štvrť dokonca aj s parkom a samostatným prístavom pre jachty. 

Turisti si najviac spomínajú na pravidlá 

Ak tu budete a potom už budete nejakú dobu doma, najlepšie si aj po niekoľkých rokoch budete pamätať tunajšie pravidlá. Tie totiž sú pre turistov pomerne smiešny. Lenže práve toto je to tajomstvo, pre ktoré si sem musíte zájsť. 

Mimo to tu funguje šesť autobusových liniek a niekoľko eskalátorov a taky výťahov, ktoré prepravujú turistov hlavne z pobrežia do tých kopcovitých častí mesta. Je však nutné podotknúť, že ak sem pôjdete, pripravte si peňaženky, pretože je tu naozaj draho. 

Môže sa Vám ešte páčiť...