Ako môžeme pomôcť Amazonskému pralesu?

V poslednej dobe sa veľa hovorí o Amazonskom pralesu. Nie je to tak dávno, čo tento prales, ktorému sa prezýva pľúca sveta, horel. Nebol to však bežný požiar, tento požiar bol naozaj obrovský. Dokonca sa na neho skladali svetové celebrity a zakladali sa najrôznejšie fondy a zbierky. Pomoct ste pralesu mohli treba tak, že ste prispeli do jednej zo zbierok, ktorá vznikla na podporu pralesa. V súčasnosti je Amazonský prales zase v pokoji, napriek tomu sa veľa ľudí pýta, ako mu môžeme pomôcť?

Keď vypukol požiar pralesa, na internete sa objavili správy s titulkami, že sa pľúca planéty dusí, že je to ekologická katastrofa. Aby k takému požiaru znovu nedošlo, respektíve aby sme aj my priložili ruku k ochrane Amazonského pralesa, prezraďme si, ako môžeme pralesu pomôcť.

Zúčastňujte sa protestov

Aj keď sú samozrejme požiare bežné, hlavne v období sucha, posledný požiar Amazonského pralesa bol podľa odborníkov skôr dôsledkom abnormálneho odlesňovania. Tamojší prezident Jair Bolsonar totiž priamo a neskrývavo podporuje poľnohospodársku produkciu, stojí za neekologický výrobok politikou krajiny, teda urýchľuje proces klimatických zmien.

To, čo teda môžete urobiť pre Amazonský prales, je potrebné zúčastniť sa protestov, ktoré sú vedené na adresu prezidenta, na adresu celej tejto neekologické politiky.

Prispejte na pestovanie stromov

Aby sme zaistili čistý a svieži vzduch aj budúcim generáciám, oplatí sa pestovať stromy. Preto prispejte na pestovanie stromov najmä v Amazonskom pralesu, kde sú stromy bohužiaľ dnes a denne výrub. Aktuálne funguje iniciatíva One Tree Planted, ktorá sa vzťahuje práve na pestovanie stromov v spomínanom pralesu.

Hovorte o tejto problematike

Najviac však Amazonskému pralesu pomôžete tak, keď budete neustále hovoriť o tejto problematike, keď budete šíriť informácie a ukladať ich tak do podvedomia ľudí.

Môže sa Vám ešte páčiť...