Nahrádzame suroviny zdravšími, aby sme po dezertoch nepriberali

Rozhodli ste sa upiecť nejaký dezert, ale nechcete mať pocit, že už po jednom jedinom súste priberá alebo prípadne škodíte svojmu zdraviu? Je tu možnosť piecť zdravo. Aj keď si to drvivá väčšina z nás neuvedomuje, naozaj je možné jesť zdravšie aj v prípade, že konzumujeme dezerty. Stačí len nahradiť určité suroviny zdravšími surovinami, vďaka ktorým bude zrovna pečený dezert v rúre ďaleko vyrovnanejšie a nebude telu tak škodiť. 

Otázkou teraz je, aké suroviny v dezertoch nahradiť, aby boli zdravšie a telu prínosnejšie. 

Nahraďte najskôr cukor 

Najväčším problémom je hlavne cukor. Cukor ako taký sa pridáva takmer do všetkých dezertov a buchiet, preto si ľudia myslia, že je nenahraditeľný. Avšak aj niečo také, ako je cukor, možno nahradiť, a to napríklad Stevie. Stévia je až tristokrát sladšia ako cukor, navyše je ďaleko, ďaleko zdravšie. Neobsahuje dokonca žiadne kalórie, a to je presne to, čo chcete. 

Samozrejme možno cukor nahradiť ešte treba hnedým či trstinovým cukrom. U toho si ale dajte pozor na jednu vec, a síce na fakt, že nie každý trstinový cukor je naozaj trstinovým cukrom. Vždy pri výbere cukru sledujte zloženie, ktoré vám prezradí, či je alebo nie je trstinový cukor naozaj ten, na ktorého si hrá. 

nahraďte múku 

Tiež by ste nemali zabudnúť na náhradu múky. Múka je síce ako taká zlá, ale pri pečení dezertov sa bez nej skrátka nezaobídete. Klasickou bielu múku je možné nahradiť napríklad múkou Pšeničkom alebo mandľovou. 

nahraďte čokoládu 

Či už do dezertu chcete pridať tabuľkovú čokoládu alebo len kakao, v oboch prípadoch môžete na trhu nájsť zdravšiu alternatívu toho, čo bežne používate. Aj čokoládu, o ktorej ste si mysleli, že nemožno nahradiť, nahradiť možno, a to takzvanú raw čokoládou, prípadne raw kakaom, ak hľadáte zdravšiu alternatívu kakaa. Jedná sa o čokoládu (kakao) s ďaleko väčším podielom kakaových bôbov. To je presne dôvod, prečo sú zdravšie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...