Najbláznivejšie domáci miláčikovia, ktoré vám môžu robiť spoločnosť

Kúpiť si domáceho maznáčika je rozhodnutie, ku ktorému sa schyľuje v nejednej rodine. Zatiaľ čo niekedy chce pár iba spoločnosť, inokedy sú tými, ktorí zavelia, deti. V oboch prípadoch je domáci maznáčik skutočne tvorom, ktorý všeličo človeka naučí. Teda pokiaľ mu dáte tú možnosť. Aby ste však nekupovali bežného spoločníka v podobe psa alebo mačky, za zváženie stoja trochu nevšedné tvory, ktoré si nájdu zákutia v nejednom teráriu z hliníkových profilov či vtáčej klietke.

Axolotl: majte doma malého dráčika

Pokiaľ vaše deti prahnú mať vo svojom domove draka, nemusíte len krútiť očami. Takého dráčika, aspoň miniatúrneho, im skutočne môžete kúpiť. Už ste počuli o tvore menom axolotl mexický?

Tento sedemcentimetrový jedinec vyjde na tridsať, štyridsať korún. Ide o drobného tvora, ktorý sa skutočne svojím vzhľadom podobá drakovi z rozprávok. Starostlivosť o neho nie je nijako náročná, potrava sa skladá prakticky iba z mäsa, dážďoviek, drobných rybiek, prípadne mu pokojne môžete naservírovať aj myšou holátkou. Z čoho budú deti úplne paf je fakt, že má schopnosť obnovovať stratené časti svojho tela.

Keď slimák, tak veľký

Tiahne to najmenšie ratolesti skôr k slimákovi? Nemusíte tráviť hodiny na záhrade, aby ste chytili jedného a svojou veľkosťou ešte malého jedinca. Do popredia sa v posledných rokoch dostávajú skôr obrí slimáky, ktorí jedia ovocie, čínsku kapustu i kúsky syra alebo varené cestoviny.

Opäť nehovoríme o maznáčikovi, ktorý vyjde na nejako draho. Kdeže, opäť si ho možno kúpiť na internete alebo na burzách za pár korún. Je však pravdou, že tento tvor sa s vami nebude chcieť každý deň maznať.

Papagáj ako stará známa klasika

Ak by sme predsa len mali na malý okamih upustiť od bláznivých domácich miláčikov, spomenieme papagáje, ktorí sa dostávajú do popredia tiež. Najmä potom exotické druhy, ktoré sú síce drahšie, na druhú stranu zaujímavejšie a mnohokrát aj inteligentnejšie. Andulky už skrátka nie sú v móde, ale taký žako – tým sa urobí naozaj radosť.

Aby s vami papagáje vydržali dlhé roky, je potrebné im venovať svoju pozornosť. Nie sú to individuálne tvory, potrebujú spoločnosť a milujú ju.

Môže sa Vám ešte páčiť...