Najdivnejší nápoje světa

Radi na svojich cestách skúšate niečo nové? Adrenalínové zážitky, exotické jedlá, výstup z komfortnej zóny a vedenie rozhovoru s cudzincom v jeho rodnom jazyku? A čo takto treba cudzie netradičné nápoje? Čo sa pije v rôznych kútoch sveta? 

Mnohí z nás vyhlasujú, že majú silný žalúdok a sú schopní zjesť a vypiť všetko – aj za cenu toho, že môžu byť pokrmy či nápoje pripravené z pochybných ingrediencií a ich chuť ani pach nie sú nijako vábne. Sme si istí? Tieto nápoje odradí aj tie najotrlejších. 

Coca-Cola z trochu iných prísad 

Všetkým je nám známe, že hinduisti uctievajú kravy ako posvätné zvieratá. Tentoraz už to však nechali zájsť možná moc ďaleko. Členovia Národného zväzu dobrovoľníkov zbierajú kravskú moč a pijú ju buď úplne neupravenú a alebo v podobe drinku Gomutra Ark, čo je podľa nich zdravšia verzia Coca-Coly. Moč dokáže údajne liečiť rakovinu, cukrovku alebo choroby pečene. Ovšem vedci sa dohadujú nad tým, že aby Indovia prebili pach a nie práve vábnou chuť, musia do nápoja pridávať veľa chémie a sladidiel, čo vo výsledku robí drink skôr nezdravým. 

Čaj z výkalov 

O Pandy výkaloch sa hovorí ako o „bohatých“, pretože pandy nie sú schopné stráviť až dve tretiny potravy plné výživných látok, ktoré sa potom vracia do prírody. Tie sa začali spracovávať a vyrába sa z nich jeden z najdrahších čajov na svete. Jeden balíček s hmotnosťou 50 g stojí v prepočte 89-tisíc korún. Je ekologický a všetok výťažok z jeho predaja ide na fondy na ochranu prírody. 

Vtáčie sliny ako osvieženie 

Ďalším nápojom, zhodou okolností tiež pochádzajúcim z Číny, je nápoj zo slín vtáka salangany. Chuť má jemne sladkastú, je minerálne a vraj skvele osvieži. 

Môže sa Vám ešte páčiť...