Najlepšie cyklo výlety v Česku – kam vyraziť?

V poslednej dobe sa stala pomerne populárna cyklistika. Pokiaľ ste vyrazili tento rok na dovolenku niekam do krásnych kútov Českej republiky, potom na streche vášho auta rozhodne nechýbal pár kôl. Predsa len ste vycestovali do takých miest, kde je plno cyklistických trás, ktoré by bolo škoda nevyužiť. Pokiaľ však ešte len zvažujete, kam pôjdete, prinášame vám tipy na takej dovolenke, kde sa dočkáte tých najlepších cyklo výletov!

Než sa však vydáte na jeden z výletov, úprimne zvážte to, v akej fyzickej kondícii sa nachádzate, aby ste sa potom nepustili do takej túry, ktorú nie ste schopní ujsť. Musíte tiež myslieť aj na fakt, či idete alebo nejdete s deťmi, ak áno, tak s ako malými deťmi. Ak budú mať svoje kolo, potom či danú trasu prejdú.

• Bike rezort Valašsko

Medzi jeden z najkrajších cyklovýletov sa rozhodne radí aj Bike rezort na Valašsku. Valašsko je označované za jedno z najkrajších miest na Morave, preto ho spoznajte z trochu inej perspektívy, než ste zvyknutí.

Pri tomto cyklo výlete vás čaká prechádzka nedotknutou prírodou okolo Javorníkov a okolo Vsetínskych vrchov, ktoré sú na pomedzí Moravy a Slovenska. Čakajú na vás okrem iného aj nádherné, krásne, dych vyrážajúce výhľady, ktoré len tak rozhodne neomrzia, preto sa sem budete chcieť jednoznačne vrátiť. Táto príroda má navyše niekoľko es v rukáve, konkrétne sa jedná hlavne o malebné zákutia, ktoré spoznáte len vtedy, keď prejdete touto prírodou na bicykli.

• Singletrail Moravský kras

Medzi ďalšie pomerne populárne cyklo výlety sa tiež radí výlet do Moravského krasu, kde nájdete trasu pre cyklistov nazvanú Singletrail. Nachádza sa pri Jedovniciach. Pripravte sa na to, že vás čaká kľukatá trasa medzi stromami. Nečakajte teda pomerne stereotypnú jazdu, ktorá vás povedie iba priamou uličkou.

Čo je však skvelé, tak je to fakt, že nepôjdete nikdy príliš do kopca, ale ani nikdy príliš z kopca. Čaká na vás prírodné prostredie a konkrétne dvadsaťosem kilometrov dlhá cyklistická trať, ktorá je však rozdelená do troch okruhov.

Môže sa Vám ešte páčiť...