Najlepšie sekáča v Prahe. Ktorý návštevou ako prvý?

V poslednej dobe výrazne rastie popularita second handům čiže takzvaným koscov. Ľudia prestávajú podporovať veľké obchodné reťazce zamerané na výrobu a predaj oblečenia, ktoré nielen k práci využívajú malé deti, ktorým mizerne platí, ale tiež tým znečisťujú aj našu planétu, ktorú by sme mali rozhodne chrániť. Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú podporovať tieto obchodné reťazce, napriek tomu túžite po novom kúsku do svojho šatníka, máme pre vás niekoľko skvelých tipov na second handy, ktoré môžete navštíviť, keď budete v hlavnom meste Česka.

Rastúcou popularitou sekáčov vzrástol tiež počet second handov všeobecne. Ľudia chcú mať vlastný second handy vo svojich mestách, dokonca je začínajú aj sami zakladať. V Prahe sa ich však nájde rovnako veľa ako obchodných centier, dokonca i viac. Prezraďme si preto najlepšie second handy, ktoré sa v Prahe nachádza a kde môžete zohnať naozaj originálne kúsky, aké nikde inde nenájdete.

Prejdená číča

Názov je trochu najazdený, napriek tomu je to skvelý second hand, kde si rozhodne vyberiete niečo nové do svojho šatníka. Sekáč nazvaný „Prejdená cica“ nájdete priamo v srdci Prahy čiže v Týnské ulici v Prahe 1. Ide o obchod, kde si nájdu niečo pekné hlavne tí, ktorí milujú mačky, nevšedné veci alebo ktorí milujú extravagantné kúsky, ktorými sa chcú trochu odlíšiť od všetkých ostatných, ktorí zapadajú do davu.

Textile house

Textile housov nájdete v Prahe naozaj požehnane. Ide o obrovskú sieť sekáčov, kde narazíte najčastejšie na najrôznejšie výhodné zľavové akcie. Kúsky tak z tohto sekáča aj niekoľkokrát v mesiaci kúpite za dvacku, ak nie za menej. Textile house nepozná medzi pražskými sekáčmi konkurenciu, nachádza sa rovno na jedenástich miestach po celej Prahe. Pomerne obľúbená je pobočka u Anjelovi alebo tiež pobočka nachádzajúca sa v ulici Slezská na Prahe 2.

Môže sa Vám ešte páčiť...